Ważna decyzja polskiego klubu! Siatkarz podpisał dwuletni kontrakt

Siatkówka
Ważna decyzja polskiego klubu! Siatkarz podpisał dwuletni kontrakt
fot. PAP/Waldemar Deska
Kamil Droszyński w czasach gry w PGE Skrze Bełchatów; obok: Norbert Huber, Kacper Piechocki i David Fiel Rodriguez.

– Mam tutaj wszystko, czego mi trzeba do dalszego rozwoju, to znaczy poziom organizacyjny i sportowy tego klubu stoją na bardzo wysokim poziomie, co bezpośrednio przekłada się na moją pracę jako zawodnika – powiedział Kamil Droszyński. 26-letni rozgrywający, który występuje w Treflu Gdańsk od 2022 roku, przedłużył umowę na kolejne dwa lata.

Kamil Droszyński z Treflem Gdańsk związał się przed sezonem 2022/23 i tym samym powrócił do PlusLigi po blisko dwóch latach rozegranych w ligach niemieckiej i belgijskiej, gdzie reprezentował Netzhoppers KW oraz Lindemans Aalst. Wcześniej w Polsce bronił barw Cerrad Enea Czarnych Radom (2017–18), PGE Skry Bełchatów (2018–20) oraz Indykpolu AZS Olsztyn (2020–21).

 

Zobacz także: Wielki powrót siatkarskiej legendy do reprezentacji!

 

Gdańsk może być miejscem, w którym rozgrywający będzie występował jak dotychczas najdłużej w swej seniorskiej karierze. Związał się z Treflem nowym, dwuletnim kontraktem.

 

– Moja decyzja o pozostaniu w Gdańsku wynika głównie z tego, że bardzo dobrze się tutaj czuję. Wspólnie - to znaczy zawodnicy, sztab i wszystkie osoby związane z klubem - stworzyliśmy naprawdę wyjątkową grupę i mam nadzieję, że tak będzie również w kolejnych sezonach. Mam tutaj wszystko, czego mi trzeba do dalszego rozwoju, to znaczy poziom organizacyjny i sportowy tego klubu stoją na bardzo wysokim poziomie, co bezpośrednio przekłada się na moją pracę jako zawodnika. Gdańsk to także piękne miasto z ogromnymi możliwościami do spędzania czasu między treningami i w wolne dni po meczach. Również bliskość moich rodzinnych stron pomogła mi w podjęciu tej decyzji, także to głównie właśnie te czynniki wpłynęły na to, że zdecydowałem się zostać w Treflu na kolejne dwa sezony – powiedział Kamil Droszyński.

 

W Treflu Droszyński tworzy parę rozgrywających z Lukasem Kampą. Choć Niemiec cały czas jest w świetnej formie, młody rozgrywający także cieszy kibiców swoją grą. W ostatnim starciu w Katowicach, w którym Kamil wyszedł w wyjściowym składzie, rozegrał swój setny mecz w PlusLidze. Łącznie w tym sezonie wystąpił w 19 spotkaniach, najczęściej meldując się na boisku w ramach podwójnej zmiany z Aleksem Nasevichem lub Mariuszem Wlazłym. Kibicom dał się też poznać jako zawodnik o dużym sercu – w styczniu na rzecz WOŚP licytowana była kolacja z Kamilem, a inicjatywa ta wyszła od samego zawodnika.

 

 

– Gdy Kamil przychodził do nas rok temu mówiłem o tym, że mam przeczucie, że to dobry ruch i kontraktujemy zawodnika, który poradzi sobie w tak trudnych rozgrywkach, jakimi jest PlusLiga, a także który świetnie odnajdzie się w Gdańsku. Teraz wiemy, że dokładnie tak jest. Kamil daje ogromną wartość na treningach i w meczach. Ostatnio grał od pierwszej minuty starcia w Katowicach i jestem przekonany, że takich spotkań będzie coraz więcej. To także jeden z chętniejszych graczy do wszelkich akcji marketingowych i charytatywnych klubu, co również bardzo doceniamy, a także oczywiście bardzo otwarty na relacje z kibicami. Kamil świetnie się wpisał w naszą lwio-gdańską tożsamość i bardzo się cieszę, że to właśnie Gdańsk może być miejscem, gdzie będzie on grał jak dotychczas najdłużej w swojej seniorskiej karierze – stwierdził prezes Trefla Dariusz Gadomski.

 

Kamil Droszyński to kolejnym zawodnikiem, który oficjalnie znalazł się w składzie Trela na kolejne rozgrywki. Przypomnijmy, że ważne kontrakty na sezon 2023/24 w Gdańsku mają również Lukas Kampa, Jan Martinez Franchi, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz, Patryk Niemiec, Aliaksei Nasevich i Dawid Pruszkowski.

RM, Polsat Sport, treflgdansk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie