U siebie, czyli na wyjeździe. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź zgarnęły komplet punktów

Grot Budowlani Łódź to szósta drużyna w tabeli Tauron Ligi.

W spotkaniu 21. kolejki Tauron Ligi siatkarki Roleski Grupa Azoty Tarnów przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 1:3. Gospodarzem formalnie była drużyna z Tarnowa, ale spotkanie na prośbę tego klubu rozegrano w łódzkiej Sport Arenie.

Łodzianki efektownie rozpoczęły to spotkanie (0:4, 4:11) i na przestrzeni seta nie dały przeciwniczkom dojść do głosu. W końcówce, po ataku Dominiki Sobolskiej, różnica wynosiła już dziesięć oczek (11:21). Wynik seta na 12:25 ustaliła skutecznym atakiem Aleksandra Kazała.

Druga odsłona to również dobre otwarcie Grot Budowlanych (1:6). Łodzianki długo utrzymywały wyraźną przewagę (12:18), ale tym razem rywalki zdołały nawiązać walkę. Siatkarki z Tarnowa ruszyły w pogoń i najpierw zmniejszyły straty (18:21), a później złapały kontakt po skutecznym ataku Adrianny Rybak (21:22). W kluczowym momencie odpowiedzialność za losy seta wzięła na swoje barki Melis Durul. Trzy skuteczne ataki Turczynki dały Grot Budowlanym brakujące punkty (22:25).

Na początku trzeciego seta, po asie Rybak, Roleski Grupa Azoty po raz pierwszy w tym meczu prowadziła (2:1). Tarnowianki prezentowały się lepiej, niż w poprzednich partiach i utrzymywały przewagę (9:6, 16:13). Siatkarki Grot Budowlanych goniły rywalki, popełniały jednak sporo błędów. W końcówce znów złapały kontakt (23:22), ale Wiktoria Szumera i Katarzyna Marcyniuk rozstrzygnęły seta skutecznymi atakami (25:23).

W czwartej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu zespołów. Od stanu 16:16 przewagę uzyskali Grot Budowlani. Seria wygranych akcji przyniosła im trzy oczka zaliczki (16:19), a w końcówce rywalki nie były już w stanie odrobić strat. Spotkanie zakończyła skutecznym atakiem Aleksandra Kazała (20:25).

Skrót meczu Roleski Grupa Azoty Tarnów - Grot Budowlani:

Najwięcej punktów: Wiktoria Szumera (15), Marina Mazenko (11) – Roleski Grupa Azoty; Melis Durul (23), Aleksandra Kazała (22) – Grot Budowlani. MVP: Melis Durul (19/40 = 48% skuteczności w ataku + 4 bloki).

Roleski Grupa Azoty: Klaudia Świstek, Marina Mazenko, Wiktoria Szumera, Katarzyna Marcyniuk, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Szczepańska – Aleksandra Żurawska (libero) oraz Adrianna Rybak, Anna Pawłowska (libero). Trener: Marcin Wojtowicz.
Grot Budowlani: Ewelina Polak, Aleksandra Kazała, Marta Pol, Melis Durul, Adrianna Kukulska, Dominika Sobolska-Tarasova – Justyna Łysiak (libero) oraz Justyna Kędziora, Małgorzata Lisiak, Julia Kąkol, Martyna Łazowska. Trener: Maciej Biernat.

Wyniki meczów 21. kolejki Tauron Ligi:

2023-03-22: BKS Bostik Bielsko-Biała – UNI Opole 2:3 (21:25, 25:22, 25:22, 21:25, 11:15)
2023-03-24: Roleski Grupa Azoty Tarnów – Grot Budowlani Łódź 1:3 (12:25, 22:25, 25:23, 20:25)
2023-03-25: Developres Bella Dolina Rzeszów – Energa MKS Kalisz (sobota, godzina 16.00; transmisja – Polsat Box Go)
2023-03-25: ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police (sobota, godzina 19.00; transmisja – Polsat Box Go)
2023-03-27: VolleyWrocław – OnlyBio Pałac Bydgoszcz (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)

Pauzuje: Moya Radomka Lotnisko Radom.