Gospodarze Euro 2024 wygrali w meczu towarzyskim

Gospodarze Euro 2024 wygrywają w meczu towarzyskim

Piłkarska reprezentacja Niemiec pokonała Peru 2:0 (2:0) w meczu towarzyskim rozegranym w Moguncji.

Lider klasyfikacji strzelców niemieckiej Bundesligi - Niclas Fuellkrug strzelił dwa gole w pierwszej połowie. Były to jego czwarta i piąta bramka w seniorskiej kadrze. W 12. minucie napastnikowi Werderu Brema asystował Kai Havertz, natomiast w 32. min - debiutant Marius Wolf. Gospodarze mogli wygrać różnicą trzech bramek, ale w 67. min rzutu karnego nie wykorzystał Havertz.

Niemcy jako gospodarz Euro 2024 nie biorą udziału w eliminacjach mistrzostw Europy i mają zapewniony udział w turnieju.

We wtorek zagrają towarzysko z Belgią. Z kolei Peruwiańczycy tego dnia zmierzą się z Marokiem, czwartą drużyną mistrzostw świata w Katarze.