El. Euro 2024: Hiszpania wygrała z Norwegią. Dwie bramki debiutanta!

Hiszpanie dobrze rozpoczęli eliminacje Euro 2024

Dobry start Hiszpanów w eliminacjach Euro 2024. W Maladze gracze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali 3:0 z Norwegią. Dwa trafienia dla Hiszpanów zanotował debiutujący w narodowych barwach Joselu.

Podopieczni Luisa de la Fuente od początku spotkania przejęli inicjatywę. Bardzo szybko otworzyli wynik rywalizacji. W 13. minucie bramkę zdobył Dani Olmo. Gracz RB Lipsk pokonał Orjana Nylanda uderzeniem w prawy róg. Było to szóste trafienie Olmo w barwach narodowych. Ostatni raz trafił do siatki 23 listopada zeszłego roku w starciu z Kostaryką na mistrzostwach świata.

Norwegowie, którzy musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda, mogli jeszcze w pierwszej połowie doprowadzić do wyrównania. W 29. minucie Fredrik Aursnes dostał piłkę w polu karnym i oddał strzał na bramkę. Jego uderzenie znakomicie obronił Kepa Arrizabalaga. W 31. minucie wynik mógł z kolei podwyższyć Mikel Merino, ale jego strzał odbił Nyland.

Piłkarze prowadzeni przez Stale Solbakkena w drugiej połowie dążyli konsekwentnie do wyrównania. W 81. minucie piłkę w szesnastce miał Alexander Sorloth, ale jego strzał minął prawy słupek bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się ostatecznie na Skandynawach. W 84. i 85. minucie do bramki trafiał napastnik Espanyolu Joselu, który debiutował w drużynie narodowej.

Hiszpania jest liderem grupy A ex aequo ze Szkocją, która wygrała w takim samym stosunku z Cyprem. W drugiej kolejce "La Furia Roja" zagra w delegacji ze Szkocją. Wyjazd czeka również Norwegów, którzy zmierzą się z Gruzją.

Hiszpania - Norwegia 3:0 (1:0)

Bramki: Dani Olmo 13, Joselu 84, 85