Ważna decyzja ZAKSY! Doświadczony zawodnik w następnym sezonie zagra w Kędzierzynie-Koźlu

Siatkówka
Ważna decyzja ZAKSY! Doświadczony zawodnik w następnym sezonie zagra w Kędzierzynie-Koźlu
fot. Cyfrasport
Dmytro Paszycki nadal będzie grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podała nazwisko kolejnego siatkarza, który będzie reprezentował barwy klubu w sezonie 2023/24. W drużynie pozostanie doświadczony środkowy – Dmytro Pashytskyy. – W ZAKSIE odnalazłem na nowo radość z gry w siatkówkę – podkreślił zawodnik.

Obecny sezon jest pierwszym Dmytro Pashytskiego w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej doświadczony zawodnik występował w Treflu Gdańsk, gdzie trafił po rozwiązaniu kontaktu z Zenitem Petersburg. ZAKSA jest czwartym plusligowym klubem w bogatej karierze Pashytskiego. Swój debiut na boiskach PlusLigi zanotował w sezonie 2014/15, trafiając do Cuprum Lubin, rok później grał w Asseco Resovii, a w sezonie 2016/17 w Lotosie Trefl Gdańsk. Jednak to w Kędzierzynie-Koźlu niespełna 36-letni środkowy postanowił zatrzymać się na dłużej.

 

Zobacz także: Bartosz Bednorz zostaje w Kędzierzynie-Koźlu! ZAKSA zatrzymała słynnego siatkarza

 

Obecny sezon Dmytro Pashytskyy już może zaliczyć do udanych. Doświadczony zawodnik bardzo dobrze odnalazł się w Kędzierzynie-Koźlu i jak podkreślił decyzja o przedłużeniu kontraktu z ZAKSĄ nie należała do trudnych.

 

– Bardzo się cieszę, że zostaję tutaj na dłużej, bycie częścią #ZAKSAfamily to dla mnie ogromne wyróżnienie. Musze przyznać, że to, co działo się na przestrzeni ostatniego roku poza siatkówką sprawiło że niemal straciłem radość z gry. Odnalazłem to na nowo właśnie tutaj, w tej grupie, z tą drużyną. Dla mnie to ogromna przyjemność być częścią tej drużyny, obserwować na co dzień kolegów, którzy wychodzą nastawieni na walkę o zwycięstwo w każdym meczu. Będąc w takim miejscu, wśród takich ludzi i tutaj mam na myśli zarówno zawodników, sztab, kibiców wszystkich, którzy tworzą tutaj niesamowitą społeczność, wszystko wygląda inaczej. Muszę przyznać, że decyzja o zastaniu w ZAKSIE na dłużej była wyjątkowo łatwą i szybką do podjęcia – podkreślił zawodnik.

 

Na koncie środkowego jest już pierwsze trofeum zdobyte w kędzierzyńskich barwach (Puchar Polski 2023). Dmytro Pashytskyy z optymizmem patrzy jednak w przyszłość, razem z ZAKSĄ mierząc w kolejne trofea.

 

 

– Od wielu lat obserwowałem grę i sukcesy ZAKSY. Fakt, że po tym czasie mogę być częścią tej drużyny i razem z kolegami walczyć o najwyższe cele jest dla mnie czymś wyjątkowym. Zdaję sobie sprawę, że przed nami ambitne cele i walka o najwyższe trofea. Sam sobie również stawiam wysoko poprzeczkę, wierzę, że uda nam się sprostać oczekiwaniom i nie zawiedziemy naszych fanów – dodał środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

Dmytro Pashytskyy to kolejny zawodnik, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z ZAKSĄ. Wcześniej zrobili to środkowy David Smith, libero Erik Shoji, przyjmujący Bartosz Bednorz oraz atakujący Bartłomiej Kluth. Kolejni siatkarze, których zobaczymy w następnym sezonie w barwach drużyny z Kędzierzyna-Koźla to przyjmujący i kapitan Aleksander Śliwka, atakujący Łukasz Kaczmarek i rozgrywający Marcin Janusz.

RM, Polsat Sport, zaksa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie