Aleksander Śliwka: Te punkty są nam bardzo potrzebne

Siatkówka
Aleksander Śliwka: Te punkty są nam bardzo potrzebne
fot. Cyfrasport
Kapitan ZAKSY Aleksander Śliwka.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała łatwo w niedzielnym meczu ekstraklasy siatkarzy GKS Katowice 3:0. Kapitan kędzierzynian Aleksander Śliwka nie zgodził się z opinią, że był to trudniejszy trening. - O żadnym spotkaniu na tym poziomie nie można tak powiedzieć - powiedział.

– Oczywiście spotkanie to było jednym z elementów przygotowań do pierwszego meczu półfinału Ligi Mistrzów. Jednak i dziś chcieliśmy dać z siebie wszystko. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty gdyż są nam one potrzebne biorąc pod uwagę sytuację w tabeli – stwierdził Śliwka.

 

Zobacz także: Emocje we Włoszech. Allianz Milano postraszyło Perugię

 

W niedzielę 1410 widzów, przeżywało większe emocje tylko w pierwszym secie. GKS prowadził w nim 16:14. Jednak chwilę później było 19:16. Katowiczanom udało się w końcówce zmniejszyć stratę do jednego punktu, było 23:22. Jednak kolejne dwie akcje zakończyły się zdobyciem punktu przez mistrzów Polski.

 

W drugiej odsłonie siatkarze GKS fatalnie przyjmowali zagrywkę, siedem razy ZAKSA zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki (z tego pięć razy Bartosz Bednorz). Mistrzowie Polski wygrali 25:14, zaś w trzecim secie 25:16.

 

– Pierwszy set był takim, w którym mogliśmy nawiązać walkę z miejscowym zespołem. Myślę, że wynikało to z tego, że przygotowuje on się intensywnie do najważniejszych rozgrywek, Ligi Mistrzów. Gdy miejscowi gracze się rozgrzali, to wskoczyli na swój najlepszy poziom. Zagrywali bardzo dobrze, a my nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Były to jednak często zagrywki bardzo trudne, piłka spadała blisko linii bocznej czy końcowej – powiedział zawodnik GKS Jakub Jarosz.

 

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej rozgrywek mistrzowie Polski zagrają w sobotę 1 kwietnia, w swojej hali z Jastrzębskim Węglem. Dzień wcześniej siatkarze GKS zmierzą się u siebie z Asseco Resovią.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Francja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie