El. Euro 2024: Chorwaci wygrali na gorącym terenie w Bursie. Dublet Mateo Kovacicia

El. Euro 2024: Chorwaci wygrali na gorącym terenie w Bursie. Dublet Kovacicia

W hitowym starciu grupy D Chorwacja pokonała na wyjeździe reprezentację Turcji 2:0. Dwie bramki dla podopiecznych Zlatko Dalicia zdobył występujący na co dzień w Chelsea Mateo Kovacić.

Już w 5. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Dominik Livaković obronił sytuację sam na sam z Cengizem Underem. Zaledwie pięć minut później bramkarz Dinama Zagrzeb po raz kolejny pokazał swój kunszt, odbijając techniczną próbę Kerema Akturkoglu. Po chwili ten sam zawodnik w końcu skierował piłkę do siatki, ale w momencie oddawania strzału znajdował się na spalonym.

Jak mawia stare piłkarskie porzekadło - niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W dwudziestej minucie spotkania Mateo Kovacić świetnie odnalazł się w polu karnym i płaskim uderzeniem sfinalizował składną akcję Chorwatów. Pomocnik Chelsea przed przerwą miał już na swoim koncie dublet. W doliczonym czasie gry dobił do pustej bramki strzał Mario Pasalicia. W tej akcji błysnął Luka Modrić, który uruchomił gracza Atalanty pięknym prostopadłym podaniem.

W drugiej połowie nie działo się już wiele. Turcy za wszelką cenę próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale praktycznie wszystkie ich próby chybiały celu. Paradoksalnie to przyjezdni mieli lepszą okazję do strzelenia kolejnego gola. W 58. minucie z najbliższej odległości Pasalić trafił jednak prosto w Merta Gunoka. Livaković z kolei został w tej części meczu zatrudniony tylko raz. W samej końcówce nie dał się zaskoczyć mocnym strzałem w krótki róg autorstwa Cenka Tosuna.

Po dwóch seriach gier Chorwaci mają na swoim koncie cztery punkty. Gracze prowadzeni przez Stefana Kuntza zgromadzili w swoim dorobku jedno "oczko" mniej.

Turcja - Chorwacja 0:2 (0:2)

Bramki: Mateo Kovacić 20, 45+4