Ambitna deklaracja trenera Legii przed hitem Ekstraklasy! Wciąż w to wierzy

Piłka nożna
Ambitna deklaracja trenera Legii przed hitem Ekstraklasy! Wciąż w to wierzy
fot. PAP/Leszek Szymański
Kosta Runjaić

Trener Legii Warszawa Kosta Runjaic przyznał przed sobotnim szlagierem 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy u siebie z liderem Rakowem Częstochowa, że jego zespół nie poddaje się w walce o mistrzostwo. "Będziemy starać się, aby rywalizacja o tytuł pozostała sprawą otwartą" - dodał.

Raków zgromadził dotychczas 61 punktów i o dziewięć wyprzedza Legię. Podopieczni Marka Papszuna ostatniej porażki doznali 3 września. Od tej pory nie przegrali, licząc z Pucharem Polski, 21 kolejnych spotkań.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Magiera: Jeśli Raków wygra z Legią, będzie można go koronować

 

Legia też jest na fali. W poprzedniej kolejce wygrała w derbach Mazowsza na wyjeździe z Radomiakiem 2:0. Licząc z Pucharem Polski, legioniści zanotowali już cztery zwycięstwa z rzędu, wszystkie bez straty bramki.

 

- Myślę, że większość kibiców - niezależnie od swoich sympatii klubowych – chce, aby walka o mistrzostwo trwała do ostatnich kolejek. Nasza strata w tym momencie jest duża, ale my nie poddajemy się i pozostajemy w grze. Wszystkimi dostępnymi środkami będziemy starać się, aby walka o tytuł pozostała kwestią otwartą - powiedział Runjaic podczas piątkowej konferencji prasowej.

 

Jego podopieczni chcą przy okazji zrewanżować się Rakowowi za wysoką porażkę z rundy jesiennej, gdy przegrali w Częstochowie aż 0:4.

 

- To był zupełnie inny mecz, przede wszystkim znajdowaliśmy się wówczas w innym momencie sezonu. Raków konsekwentnie pracował przez długie lata i zasłużył na swoją pozycję w tabeli. W tamtym spotkaniu to udowodnił. To była bardzo bolesna porażka, ale wyciągnęliśmy z niej wnioski. Włożyliśmy wiele sił, aby zmazać tę plamę - zapewnił trener Legii.

 

Jak przyznał, to była jedna z najwyższych porażek w jego karierze.

 

- Uważam jednak, że dobrze na nią zareagowaliśmy. W sobotę zmierzymy się z najlepszą aktualnie drużyną, ale chcemy zaprezentować swój futbol. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców, którzy wykupili wszystkie bilety. Spodziewam się ciekawego i zaciętego meczu - dodał.

 

Poprawiła się sytuacja kadrowa stołecznego zespołu. Z wypowiedzi Runjaica wynika, że z wyjątkiem Blaza Kramera pozostali piłkarze są do jego dyspozycji. I prawdopodobnie już znają swój skład.

 

- Zakończyliśmy ostatnią jednostkę treningową. Zrealizowaliśmy swoje założenia i przekazaliśmy zawodnikom, jak mniej więcej będzie wyglądał wyjściowy skład - dodał trener Legii.

 

Sobotni mecz w Warszawie rozpocznie się o godz. 17.30.

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie