Świetne spotkanie przy Łazienkowskiej! Legia górą w meczu na szczycie

Legia Warszawa pokonała Raków Częstochowa w hicie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wicelider rozgrywek zwyciężył 3:1 i zmniejszył stratę punktową do lidera. Obecnie wynosi ona sześć oczek.

Wynik meczu w 15. minucie otworzył Tomas Pekhart. Czech wykorzystał centrę ze skrzydła i mocnym strzałem głową pokonał Vladana Kovacevicia. Kwadrans później było już 2:0. Tym razem najlepiej w polu karnym Rakowa zachował się Rafał Augustyniak, który trafił do siatki i podwyższył prowadzenie ekipy gospodarzy.

Spotkanie toczyło się na dużej intensywności. Zaledwie dwie minuty po drugim golu Legii goście zdobyli bramkę kontaktową. Bartosz Nowak uwolnił się spod opieki obrońców i oddał precyzyjny strzał głową obok interweniującego Dominika Hładuna. Raków mógł wyrównać w końcówce pierwszej części gry, ale piłka po uderzeniu głową Iviego Lopeza przeleciała nad bramką zespołu z Warszawy. Piłkarze zeszli na przerwę przy wyniku 2:1 dla Legii.

10 minut po zmianie stron sędzia podyktował rzut karny dla Rakowa. Bartosz Slisz postawił nogę na stopie Giannisa Papanikolau. Arbiter zdecydował się jednak na ponowne obejrzenie sytuacji na VAR. Po analizie uznał, że przewinienia nie było. W 63. minucie gry Legia zdobyła bramkę na 3:1. Dośrodkowanie ze skrzydła strzałem głową zamknął Paweł Wszołek.

Trener Marek Papszun szukał sposobów na odwrócenie losów spotkania. Na boisko wprowadził zmienników, którzy mieli rozruszać ofensywę ekipy z Częstochowy. W kolejnych minutach "Medaliki" nie potrafiły jednak przebić się przez szczelną defensywę stołecznej drużyny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Kosty Runjaicia 3:1. Różnica punktowa między Legią a Rakowem w tabeli PKO BP Ekstraklasy zmalała do sześciu punktów. Do końca sezonu zostało osiem kolejek.

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1 (2:1)

Bramki: Pekhart 15, Augustyniak 30, Wszołek 63 - Nowak 32

Legia Warszawa: Dominik Hładun - Artur Jędrzejczyk, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka (83. Jurgen Celhaka), Josue (90+2, Igor Strzałek), Filip Mladenovic - Ernest Muci (83. Carlitos), Tomas Pekhart (76. Maciej Rosołek)

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Milan Rundic (80. Mateusz Wdowiak), Zoran Arsenic, Stratos Svarnas - Fran Tudor, Giannis Papanikolau (72. Marcin Cebula), Władysław Koczerhin (67. Ben Lederman), Patryk Kun (67. Jean Carlos Silva) - Ivi Lopez, Sebastian Musiolik (46. Vladislavs Gutkovskis), Bartosz Nowak

Żółte kartki: Kapustka, Wszołek, Carlitos - Papanikolaou