Znakomity występ Polaka w MLS. Debiutancka bramka

Gol i asysta Kamila Jóźwiaka

W niedzielnym spotkaniu MLS Toronto FC zremisowało z Charlotte FC 2:2. Świetny mecz w drużynie gości rozegrał Kamil Jóźwiak, który zdobył bramkę i zanotował asystę.

W niedzielnym spotkaniu Major League Soccer między Toronto FC a Charlotte FC doszło do podziału punktów. Zawodnicy Charlotte po pierwszej połowie przegrywali już dwiema bramkami, jednak zdołali odwrócić losy spotkania. W zespole gości świetne spotkanie rozegrał reprezentant Polski Kamil Jóźwiak.

W 51. minucie polski skrzydłowy posłał podanie w pole karne rywali, a do futbolówki dopadł Bender Ben, który precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Niecałe 20 minut później Józwiak wykorzystał dośrodkowanie Calderona Vargasa i wślizgiem umieścił piłkę w bramce. Jak się później okazało, była to bramka na wagę remisu. Charlotte zremisowało z Toronto 2:2, a dla Polaka był to pierwszy gol w MLS.

Jóźwiak boisko opuścił w 71. minucie meczu. W zespole gości wystąpił również Karol Świderski, który spędził na boisku ponad 30 minut.

Zespół Charlotte w tym sezonie wygrał tylko jedno spotkanie, dwa zremisował, a w trzech poniósł porażkę. Drużyna z Karoliny Północnej zajmuje 14. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.