Siatkarki Developresu były w sporych opałach! W meczu play-off Tauron Ligi zapachniało sensacją

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów Magdalena Jurczyk i Ann Kalandadze oraz Julia Szczurowska z #VolleyWrocław podczas pierwszego meczu ćwierćfinałowego Tauron Ligi.

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Tauron Ligi siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów pokonały #VolleyWrocław 3:2. Rywalizacja w tej fazie rozgrywek toczy się do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdej konfrontacji. Kolejne starcie w zostanie rozegrane w środę 12 kwietnia we Wrocławiu.

Rzeszowianki przegrały w miniony weekend w półfinale Tauron Pucharu Polski i na początku meczu play-off z #VolleyWrocław widać było, że nie doszły jeszcze do siebie po tej porażce. Wrocławianki popisały się niesamowitą serią od stanu 6:5 do 6:14 przy zagrywkach Anny Bączyńskiej. Po serii dziewięciu kolejnych akcji dla przyjezdnych, pięć kolejnych punktów zdobył Developres (11:14). W końcówce znów odskoczyły wrocławianki, znów popisując się serią pięciu wygranych akcji (13:23). Rzeszowianki zdobyły cztery kolejne punkty (17:23), ale na odrobienie strat było za późno. Julia Szczurowska zamknęła seta skutecznym atakiem (18:25).

Podrażnione siatkarki Developresu zafundowały rywalkom srogi rewanż w drugiej partii. Poprawiły zagrywkę i błyskawicznie uzyskały wyraźną przewagę (7:2), która w środkowej części seta wzrosła do dziesięciu oczek (14:4). Przy takiej różnicy mogły kontrolować sytuację, tym bardziej, że rywalki nie znalazły sposobu na nawiązanie walki. Błąd wrocławianek ustalił wynik jednostronnego seta na 25:9.

Wydawało się, że gospodynie opanowały sytuację, tymczasem kolejną odsłonę rozpoczęły od falstartu (4:10). Później zmniejszyły różnicę (11:13), jednak skutecznie grające siatkarki #VolleyWrocław odbudowały przewagę (14:19). Utrzymały ją w końcówce, a mocny atak Szczurowskiej ustalił wynik tej części meczu na 20:25.

Czwarta partia nie przyniosła większych emocji. Tym razem to rzeszowianki wypracowały sobie przewagę (8:4), którą powiększały w kolejnych akcjach (15:8, 18:9). Gospodynie były skuteczniejsze od rywalek w ataku, lepiej punktowały blokiem, w efekcie utrzymywały punktowy dystans. Magdalena Jurczyk skutecznym atakiem zaprosiła obie ekipy na tie-breaka (25:17).

W decydującym secie przewagę wypracowały sobie zawodniczki Developresu. Przy zmianie stron miały trzy oczka zaliczki po skutecznym ataku Ann Kalandadze (8:5). Drugą część tie-breaka gospodynie rozpoczęły od dwóch wygranych akcji. Wrocławianki straciły skuteczność, co wykorzystały gospodynie. Punktowy blok dał im piłkę meczową (14:7), rywalki obroniły się w dwóch akcjach, ale Kalandadze zakończyła rywalizację skutecznym atakiem (15:9).

Skrót meczu Developres - #VolleyWrocław:

Najwięcej punktów: Ann Kalandadze (22), Jelena Blagojević (19), Gabriela Orvosova (16), Magdalena Jurczyk (14) – Developres; Julia Szczurowska (23), Regiane Bidias (13), Dominika Witowska (11) – #VolleyWrocław. Sporo punktowych bloków (18–12). MVP: Jelena Blagojević (16/36 = 44% skuteczności w ataku + 1 as +2 bloki).

Developres Bella Dolina Rzeszów – #VolleyWrocław 3:2 (18:25, 25:9, 20:25, 25:17, 15:9)

Developres: Anna Obiała, Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Jelena Blagojević – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Izabella Rapacz, Weronika Szlagowska, Julia Bińczycka. Trener: Stéphane Antiga.
#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Joanna Pacak, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Dominika Witowska – Magdalena Saad (libero) oraz Adrianna Szady, Julia Stancelewska, Joanna Chorąża. Trener: Michal Masek.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw) 1—0 dla Developresu. Drugi mecz zostanie rozegrany w środę 12 kwietnia we Wrocławiu.