Słynny siatkarz zawieszony! Nie może grać w reprezentacji i klubie

Siatkówka
Słynny siatkarz zawieszony! Nie może grać w reprezentacji i klubie
fot. Cyfrasport
Wallace wielokrotnie rywalizował przeciwko reprezentacji Polski.

Rada Etyki Brazylijskiego Komitetu Olimpijskiego ogłosiła, że Wallace de Souza został zawieszony na 90 dni w rozgrywkach klubowych oraz na rok, jeśli chodzi o występy w reprezentacji. Wszystko za sprawą wpisu, który siatkarz zamieścił na swoich mediach społecznościowych kilka miesięcy temu.

Przypomnijmy - Wallace jest zwolennikiem byłego prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro. Skrajnie prawicowy polityk przegrał w październiku 2022 roku walkę o prezydenturę, a nowym prezydentem został Luiz Inacio Lula da Silva. Na początku stycznia, po objęciu stanowiska przez Lulę, w Brazylii doszło do zamieszek. Zwolennicy byłego prezydenta nie mogli pogodzić się z porażką i szturmowali siedziby najwyższych ośrodków władzy. Policja aresztowała około 1800 uczestników zajść, których oskarżono o "wandalizm, stosowanie przemocy i udział w aktach terrorystycznych".

 

Zobacz także: Ważna decyzja ZAKSY! Doświadczony zawodnik w następnym sezonie zagra w Kędzierzynie-Koźlu

 

W tej napiętej sytuacji w kraju oliwy do ognia dolał Wallace de Souza. Zapytał on obserwujących jego profil na Instagramie, czy "strzeliliby Luli w twarz z pistoletu kaliber 12".

 

Wpis został szybko usunięty, a siatkarz opublikował wideo z przeprosinami. Stwierdził w nim, że nie sugerował nikomu przemocy i nienawiści.

 

Wallace został zawieszony przez swój klub Sada Cruzeiro, a decyzję w jego sprawie właśnie wydał tamtejszy komitet olimpijski. Jak się okazało, atakujący nie będzie mógł rywalizować w rozgrywkach klubowych do 3 maja, czyli do końca sezonu. 

 

Doświadczony siatkarz po mistrzostwach świata w 2022 roku ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Gdyby zmienił jednak zdanie, będzie mógł wrócić do gry w kadrze dopiero w lutym 2024 roku. Został bowiem zawieszony na rok, licząc ten okres od momentu publikacji wpisu.

 

 

35-latek to niezwykle utytułowany siatkarz, który z reprezentacją Brazylii zdobył między innymi złoto olimpijskie w 2016 roku. W drużynie narodowej występował od 2009 roku.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie