Polak dołączy do siatkarskiej reprezentacji Iranu! Jest oficjalna decyzja

Siatkówka
Polak dołączy do siatkarskiej reprezentacji Iranu! Jest oficjalna decyzja
fot. Cyfrasport
Polski trener przygotowania fizycznego Wojciech Janas drugi sezon z rzędu będzie pracował z reprezentacją Iranu.

Irańska Federacja Piłki Siatkowej poinformowała, że w nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym Wojciech Janas dołączy do sztabu szkoleniowego reprezentacji siatkarzy tego kraju. Polak współpracował z kadrą Iranu już w 2022 roku i pełni w niej rolę trenera przygotowania fizycznego.

W połowie marca selekcjoner reprezentacji Iranu siatkarzy Behrouz Ataei ogłosił szeroką kadrę przed sezonem 2023. Powołał wówczas 31 zawodników, a także podał nazwiska członków sztabu szkoleniowego pochodzących z Iranu. Trener zaznaczył wówczas, że do tego grona mają dołączyć również dwie osoby z zagranicy. Jednym z nich będzie Wojciech Janas. Irańska federacja potwierdziła ostatnio, że doszła do porozumienia z polskim trenerem przygotowania fizycznego.

Zobacz także: Słynny siatkarz zrezygnował z gry w reprezentacji! Kibice w totalnym szoku

 

Janas był związany z kadrą Iranu już w poprzednim sezonie reprezentacyjnym. Wcześniej, przez wiele lat współpracował z trenerami reprezentacji Polski siatkarek i siatkarzy. Był m.in. w sztabie Stephane Antigi podczas mistrzostw świata 2014, na których Polska sięgnęła po złoty medal. Był też trenerem przygotowania fizycznego w PGE Skrze Bełchatów, w czasach, gdy ten kub wywalczył dwa medale PlusLigi: srebrny (2017) i złoty (2018), a także Superpuchar Polski. Później pracował z Krzysztofem Stelmachem w Stali Nysa.

 

Najważniejsze imprezy, w których będzie uczestniczyła w 2023 roku kadra Iranu to: Liga Narodów, mistrzostwa Azji, Igrzyska Azjatyckie oraz kwalifikacje olimpijskie. Pierwszy obóz treningowy Irańczycy rozpoczną 16 kwietnia.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie