7:25! Siatkarski nokaut w ćwierćfinałowym meczu polskiej ligi

Siatkarki Developresu awansowały do półfinału Tauron Ligi 2023.

Siatkarki #VolleyWrocław przegrały z Developresem Bella Dolina Rzeszów 0:3 w drugim meczu ćwierćfinału Tauron Ligi. Pierwsze spotkanie również zakończyło się po myśli rzeszowianek, które wygrały rywalizację do dwóch zwycięstw i awansowały do półfinału. Zagrają w nim ze zwycięzcą rywalizacji Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź.

Premierowa odsłona przyniosła wyrównaną walkę obu drużyn. Kluczowy moment seta to seria pięciu wygranych akcji od stanu 18:17 do 18:22, podczas której trzy ataki skończyła Ann Kalandadze. Tej przewagi przyjezdne już nie oddały, kończąc seta asem serwisowym Katarzyny Wenerskiej (20:25).

Drugą odsłonę rzeszowianki rozpoczęły od mocnego uderzenia – po serii dobrych zagrywek Kalandadze było 1:8. Później asa dołożyła Magdalena Jurczyk i różnica wynosiła już dziesięć oczek (2:12). W dalszej części seta sytuacja nie uległa zmianie. Siatkarki Developresu nękały rywalki zagrywką i dominowały na parkiecie. Blok ustalił wynik tej partii na 7:25 – rezultat rzadko spotykany na tym poziomie.

Set numer trzy był zdecydowanie bardziej wyrównany. Po dobrym otwarciu wrocławianek (6:4), inicjatywę odzyskały przyjezdne (9:13), ale gospodynie nie poddały się i odrobiły straty (16:16). Końcówka należała jednak do Developresu. Jelena Blagojević punktowym blokiem wywalczyła piłkę meczową (19:24), a dwie akcje później ta sama zawodniczka zamknęła rywalizację skutecznym atakiem (20:25).

Najwięcej punktów: Julia Szczurowska (12) – #VolleyWrocław; Ann Kalandadze (17), Jelena Blagojević (17) – Developres. MVP: Ann Kalandadze (14/29 = 48% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok).

#VolleyWrocław – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (20:25, 7:25, 20:25)

#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Dominika Witowska, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Joanna Pacak – Magdalena Saad (libero) oraz Adrianna Szady, Julia Stancelewska, Joanna Chorąża (libero). Trener: Michal Masek.
Developres: Weronika Centka, Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, abriela Orvosova, Jelena Blagojević – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Izabella Rapacz, Julia Bińczycka, Weronika Szlagowska. Trener: Stéphane Antiga.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw) 2—0 dla Developresu

2022-04-04: Developres Bella Dolina Rzeszów – #VolleyWrocław 3:2 (18:25, 25:9, 20:25, 25:17, 15:9)

2022-04-12: #VolleyWrocław – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (20:25, 7:25, 20:25)