Emocje w półfinałowych spotkaniach SuperLegi! Rywalizacja zaczęła się rozkręcać

Ekipa Itasu Trentino w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi już 2:0

W niedzielę odbyły się kolejne półfinałowe spotkania siatkarskiej SuperLegi. Tym razem rywalizacja nie była już tak jednostronna. Allianz Volley Milano pokonało zespół Cucine Lube Civitanova 3:2, natomiast Itas Trentino triumfował nad Gas Sales Piacenza 3:1. Rywalizacja ta toczy się do trzech zwycięstw.

W pierwszej półfinałowej parze Allianz Volley Milano podejmował Cucine Lube Civitanova. Już w premierowej partii drużyna z Mediolanu pokazała, że na własnym parkiecie potrafi być groźna, wygrywając seta 25:18. Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana, ale w końcówce kilkupunktowe prowadzenie wypracowali sobie goście, zwyciężając 25:20. Trzecia partia padła łupem mediolańczyków (25:21), ale siatkarze Lube nie odpuścili, tym samym doprowadzając do remisu w setach (2:2). W tie-breaku lepiej zaprezentowali się zawodnicy Allianz Milano, zwyciężając 15:9 i triumfując w całym meczu 3:2. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis (1:1).

W drugim półfinale Trentino Volley ponownie triumfowało nas zespołem Gas Sales Piacenza. Dwie pierwsze partie przebiegły pod kontrolą zawodników z Trydentu. Na trzeciego seta ekipa z Piacenzy wyszła już bardziej zmotywowana, szybko zdobywając dwupunktową przewagę (9:7), którą powiększyli w kolejnych minutach, wygrywając tę odsłonę 25:20. Jednak w czwartej secie finaliści dwóch ostatnich edycji Ligi Mistrzów nie pozwolili już wykazać się przeciwnikowi, zamykając niedzielną rywalizację, w której triumfowali 3:1. Siatkarze Trentino Volley w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 2:0.

Kolejne półfinałowe spotkania zostaną rozegrane 19 kwietnia.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw):
13.04.2023: Cucine Lube Civitanova - Allianz Milano 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)
16:04.2023: Allianz Milano - Cucine Lube Civitanova 3:2 (25:18, 20:25, 25:21, 21:25, 15:9)

13.04.2023: Trentino Volley - Gas Sales Piacenza 3:0 (25:23, 25:22, 25:18)
16:04.2023: Gas Sales Piacenza - Trentino Volley 1:3 (19:25, 22:25, 25:20, 20:25)