Szokujące sceny podczas snookerowych MŚ! Mecz musiał zostać przerwany!

Szokujące sceny podczas snookerowych MŚ.

Do szokujących scen doszło podczas wieczornej sesji snookerowych mistrzostw świata, jeśli chodzi o zmagania w poniedziałek. Mecze musiały zostać przerwane z powodu wtargnięcia na arenę zmagań i zniszczenia jednego ze stołów.

Do zdarzenia doszło przy okazji meczów Roberta Milkinsa z Joe Perrym i Marka Allena z Fan Zhengyi. Na arenę wtargnęło dwoje protestujących osób. O ile sędzia spotkania Allen - Zhengyi zdążył zareagować i kobieta nie zdołała dostać się na stół, o tyle mężczyzna w koszulce z napisem "Just Stop Oil" rozsypał na drugim stole pomarańczową substancję, która w znaczącym stopniu go zanieczyściła.

Oba spotkania zostały przerwane, a na stole, na którym rywalizują dwaj Anglicy, rozpoczęły się prace porządkowe mające na celu usunięcie zanieczyszczeń.

Jak się okazało, stołu nie udało się na szybko "uratować" i doświadczeni zawodnicy nie wrócili do gry. Ich mecz zostanie wznowiony w wieczornej sesji we wtorek.

Milkins i Perry w wieczornej sesji rozpoczęli starcie pierwszej rundy MŚ, z kolei Allen i Zhengyi kończą to, co zaczęli rano. Po pierwszej sesji "The Pistol" prowadził z Chińczykiem 6:3.