Grad goli w meczu Inter - Benfica! Derby Mediolanu w półfinale

Inter awansował do półfinału Ligi Mistrzów

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Interem Mediolan a Benfiką emocji nie brakowało, podobnie jak goli. Gospodarze po wyjazdowym zwycięstwie 2:0, tym razem zremisowali 3:3 i awansowali do najlepszej czwórki rozgrywek. W niej zmierzą się z lokalnym rywalem AC Milan.

Po triumfie w Lizbonie zdecydowanymi faworytami przed rewanżem byli mediolańczycy, którzy chcieli przypieczętować awans do półfinału. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa zdołała trafić do bramki Benfiki. Uczynił to konkretnie Nicolo Barella, który znakomicie odnalazł się w polu karnym i pięknym uderzeniem przy dalszym słupku dał prowadzenie miejscowym.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Rogera Schmidta doprowadzili do remisu. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Rafa Silvy wykorzystał efektownym strzałem głową Fredrik Aursnes, dając tym samym cień szans swojej ekipie na odwrócenie losów rywalizacji.

Inter jednak nie dopuścił do nerwowej sytuacji. W drugiej połowie w 65. minucie ponowne prowadzenie czarno-niebieskim dał Lautaro Martinez, a nieco ponad dziesięć minut później - w 78. minucie podwyższył Joaquin Correa, który na murawie pojawił się zaledwie sto dwadzieścia sekund wcześniej.

Było jasne, że tylko cud może uratować Benfikę przed odpadnięciem z ćwierćfinału Champions League. Goście ambitnie atakowali i strzelili gola kontaktowego w 86. minucie za sprawą Antonio Silvy.

Już w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Petar Musa. Lizbończycy rzutem na taśmę uniknęli porażki i godnie pożegnali się z tymi rozgrywkami.

Inter mógł cieszyć się z awansu, co oznacza, że podopieczni Simone Inzaghiego zmierzą się w półfinale z AC Milan, które we wtorek wyeliminowało innego przedstawiciela Serie A - SSC Napoli.

Derby Mediolanu w półfinale Ligi Mistrzów? Do takiej sytuacji doszło równe 20 lat temu! W sezonie 2002/2003 minimalnie lepsi okazali się wówczas zawodnicy Rossoneri, którzy w finale po rzutach karnych pokonali Juventus na Old Trafford w Manchesterze. Jedno jest pewne - pierwszy raz od 2010 roku w finale Champions League znowu zagra drużyna z tego miasta.

Inter Mediolan - Benfica 3:3 (1:1)
Bramki: Barella 14, Martinez 65, Correa 78 - Aursnes 38, Antonio Silva 86, Musa 95

Inter Mediolan: Andre Onana - Matteo Darmian, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (80. Danilo D'Ambrosio) - Denzel Dumfries, Nicolo Barella (76. Hakan Calhanoglu), Marcelo Brozović, Henrich Mychitarian, Federico Dimarco (80. Robin Gosens) - Lautaro Martinez (76. Joaquin Correa), Edin Dżeko (76. Romelu Lukaku)

Benfica: Odysseas Vlachodimos - Gilberto (46. David Neres), Antonio Silva, Nicolas Otamendi, Alex Grimaldo - Florentino, Chiquinho (80. Petar Musa) - Rafa Silva (80. Joao Neves), Joao Mario (89. Andreas Schjelderup), Fredrik Aursnes - Goncalo Ramos (74. Goncalo Guedes)

Żółte kartki: R. Silva, Musa, Neres

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Inter Mediolan.