Bayern nie odrobił strat. Manchester City zagra w półfinale Ligi Mistrzów

Bayern nie odrobił strat. Manchester City w półfinale Ligi Mistrzów

Manchester City awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli zremisowali na wyjeździe z Bayernem Monachium 1:1 w spotkaniu ćwierćfinałowym. Przypomnijmy, że "The Citizens" wygrali pierwszy mecz 3:0. O awans do finału mistrz Anglii powalczy z Realem Madryt.

W pierwszej części gry gospodarze kilkukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką gości. Za każdym razem jednak "Die Roten" brakowało skuteczności w wykończeniu. Niewiele zabrakło i od 17. minuty zespół Thomasa Tuchela grałby w osłabieniu. Dayot Upamecano sfaulował wychodzącego na wolne pole Erlinga Haalanda. Sędzia Clement Turpin ukarał obrońcę Bayernu czerwoną kartką. Po konsultacji z VAR anulował jednak swoją decyzję, gdyż napastnik City znalazł się na pozycji spalonej.

Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska groźnie z rzutu wolnego uderzał Leroy Sane, ale dobrą interwencją w tej sytuacji popisał się Ederson. W 35. minucie gry arbiter podyktował rzut karny dla drużyny mistrza Anglii. Ręką we własnym polu karnym zagrał Upamecano. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Haaland. Norweg jednak spudłował. Futbolówka po jego strzale pofrunęła nad poprzeczką.

Bayern był o krok od wyjścia na prowadzenie w doliczonym czasie do pierwszej połowy, ale swoich szans nie wykorzystali Eric Maxim Choupo-Moting i Kingsley Coman. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Gol na 1:0 dla City padł w 57. minucie spotkania. Kevin De Bruyne zagrał do pędzącego w stronę bramki Haalanda. Najlepszy strzelec "The Citizens" wykorzystał poślizgnięcie Upamecano i wyszedł na sytuację "sam na sam" z Yannem Sommerem, którą pewnie zamienił na gola.

Wówczas stało się jasne, że losy dwumeczu są rozstrzygnięte. W 76. minucie bramkę zdobył wprowadzony z ławki Mathys Tel, ale sędzia dopatrzył się ofsajdu. Pięć minut później francuski arbiter podyktował rzut karny dla Bayernu. Dośrodkowanie Sadio Mane ręką zablokował Manuel Akanji. Z 11. metra do siatki trafił Joshua Kimmich.

W końcówce meczu z ławki rezerwowych został wyrzucony Tuchel. Trener Bayernu obejrzał drugą żółtą kartkę. Wynik spotkania już się nie zmienił. Na Allianz Arena padł remis 1:1. W dwumeczu 4:1 zwyciężyli "The Citizens", którzy powalczą o awans do finału Champions League z broniącym tytułu Realem Madryt.

Bayern Monachium - Manchester City 1:1 (0:0)

Bramki: Kimmich 83 (k) - Haaland 57

Bayern Monachium: Yann Sommer - Benjamin Pavard (77. Josip Stanisić), Dayot Upamecano, Matthijs de Ligt, Joao Cancelo (64. Alphonso Davies) - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Leroy Sane (64. Sadio Mane), Jamal Musiala (72. Thomas Mueller), Kingsley Coman - Eric Maxim Choupo-Moting (72. Mathys Tel)

Manchester City: Ederson - Manuel Akanji, Ruben Dias, Nathan Ake (66. Aymeric Laporte) - John Stones, Rodri - Bernardo Silva, Kevin De Bruyne (88. Kyle Walker), Ilkay Gundogan, Jack Grealish - Erling Haaland (84. Julian Alvarez)

Żółte kartki: Cancelo, Upamecano, Kimmich, Pavard, Stanisić - Ederson, Gundogan, Ake, Laporte

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Manchester City.