Iga Świątek - Ons Jabeur. Kiedy mecz? O której godzinie?

Iga Świątek i Ons Jabeur zmierzą się w półfinale turnieju WTA w Stuttgarcie. Kiedy jest mecz Świątek - Jabeut? O której godzinie mecz Świątek - Jabeur?

Liderka światowego rankingu tenisistek wygrała z Czeszką Karoliną Pliskovą 4:6, 6:1, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju WTA na kortach ziemnych w Stuttgarcie.

Był to drugi pojedynek Świątek z Pliskovą, znacznie trudniejszy od pierwszego, do którego doszło w 2021 roku w finale turnieju WTA w Rzymie. Wtedy tenisistka z Raszyna pewnie zwyciężyła 6:0, 6:0.

Piątkowy mecz trwał dwie godziny i trzy minuty. Rozpoczął się fatalnie dla Świątek, która przy swoim serwisie przegrała pierwszego gema. Później zajmująca 17. miejsce w rankingu WTA Czeszka jeszcze raz przełamała podanie Polki, obejmując prowadzenie 4:0. Od tego momentu Świątek poprawiła grę, wygrała trzy kolejne gemy, ale straty jednego przełamania nie zdołała odrobić.

Drugi set miał zupełnie inny przebieg. To Polka szybko objęła prowadzenie 4:0 i tracąc tylko jednego gema wyrównała stan meczu. W trzeciej partii, najbardziej wyrównanej, Świątek dwukrotnie przełamała serwis Czeszki.

Liderka światowego rankingu, która wróciła do gry po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją, odniosła w Stuttgarcie, gdzie broni tytułu, drugie zwycięstwo. W 1/8 finału wygrała z Chinką Qinwen Zheng 6:1, 6:4.

W półfinale Świątek zagra z Jabeur, z którą ma korzystny bilans meczów 3-2. Pokonała ją m.in. w finale ubiegłorocznego turnieju wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku.

Mecz Świątek - Jabeur odbędzie się w sobotę 22 kwietnia nie przed godziną 16. Pierwsze na kort wyjdą Aryna Sabalenka i Anastazja Potapowa.