Był gwiazdor Juventusu ofiarą kradzieży. Stracił majątek

Piłka nożna
Był gwiazdor Juventusu ofiarą kradzieży. Stracił majątek
fot. PAP
Alessandro Del Piero i Edgar Davids

Jak donosi angielskie "The Sun", były piłkarz m.in. Juventusu oraz Barcelony Edgar Davids padł ofiarą kradzieży 35 drogocennych obrazów o łącznej wartości dwustu tysięcy funtów (około miliona złotych)!

Według doniesień "The Times", policja zatrzymała osobę odpowiedzialną za kradzież. To Belgijka Nabila Habiby, która miała wykorzystać część obrazów jako pokrycie w celu zaciągnięcia kredytu w banku.

 

Habiby została zatrzymana w grudniu, a w styczniu tego roku rozpoczął się proces. Belgijka została oskarżona o kradzież 35 obrazów, ale również o podszywanie się pod krytyka sztuki. Oskarżona nie przyznaje się do winy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Awantura na meczu Barcelony. Jeden z kibiców musiał opuścić trybuny (WIDEO)

 

Wśród skradzionych obrazów znajdują się dzieła znanego londyńskiego artysty Paula Insecta, który maluje obrazy sprayem.

 

Do kradzieży miało dojść w latach 2014-2016, natomiast Davids zgłosił się na policję w 2017 roku, kiedy zorientował się, że mógł paść ofiarą oszustwa. Holender mieszkał wówczas w północnym Londynie i był związany z występującym w piątej lidze klubem Barnet, gdzie pełnił rolę grającego menedżera. W latach 2005-2007 był zawodnikiem Tottenhamu, a w 2010 związał się z Crystal Palace.

 

50-letni Davids był jednym z najbardziej znanych piłkarzy lat '90 oraz pierwszej dekady XXI wieku. Wsławił się nie tylko dobrą grą dla takich klubów jak Ajax, AC Milan, Juventus, FC Barcelona czy Inter Mediolan, ale również za sprawą swojego wizerunku. Kiedy wykryto u niego jaskrę, był zmuszony grać w specjalnych okularach, które stały się jego znakiem rozpoznawczym.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie