Zdecydowane zwycięstwo! Skład finału Tauron Ligi już znany

Siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała Martyna Borowczak i Paulina Majkowska oraz Valentina Diouf z ŁKS Commercecon Łódź podczas drugiego meczu półfinałowego Tauron Ligi.

W drugim spotkaniu półfinału Tauron Ligi siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 0:3. W rywalizacji do dwóch zwycięstw 2—0 wygrały łodzianki, które w wielkim finale zmierzą się z Developresem Bella Dolina Rzeszów.

Premierowa odsłona nie miała wielkiej historii. Łodzianki błyskawicznie wypracowały znaczącą przewagę (5:10) i w dalszej części seta nie dały rywalkom dojść do głosu. Dominowały w każdym elemencie, a rywalki ułatwiały im zadanie błędami własnymi. Po jednym z nich, w środkowej części seta różnica wynosiła już dziesięć oczek. Inny przypieczętował zdecydowaną wygraną przyjezdnych (15:25).

Drugi set tylko nieznacznie zmienił obraz rywalizacji. Po dobrym otwarciu (4:8), siatkarki ŁKS Commercecon utrzymywały przewagę (7:13). Fragment dobrej gry BKS pozwolił zmniejszyć różnicę (14:16), ale to było zbyt mało, by zagrozić dobrze dysponowanym rywalkom. W końcówce łodzianki znów nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Kamila Witkowska ustaliła skutecznym atakiem wynik seta na 18:25.

Początek trzeciej partii obiecujący dla ekipy z Bielska-Białej. W polu serwisowym błysnęła Paulina Damaske (5:2), gospodynie poprawiły skuteczność i w środkowej części seta prowadziły 13:10. Łodzianki odrobiły straty i końcówkę seta oba zespoły wkroczyły z wynikiem 20:20. Gospodynie miały piłkę setową po ataku Martyny Borowczak (24:23), ale po chwili odpowiedziała Valentina Diouf i rozpoczęła się gra na przewagi. Wygrały ją łodzianki, które po asie serwisowym Roberty Ratzke mogły świętować awans do finału (25:27).

Najwięcej punktów: Majka Szczepańska-Pogoda (17), Martyna Borowczak (13), Paulina Damaske (10) – BKS; Valentina Diouf (22) – ŁKS. W statystykach rzuca się w oczy spora liczba błędów własnych gospodyń (22–9). MVP: Valentina Diouf (19/38 = 50% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (15:25, 18:25, 25:27)

BKS: Julia Nowicka, Martyna Borowczak, Dominika Pierzchała, Majka Szczepańska-Pogoda, Paulina Damaske, Paulina Majkowska – Agata Nowak (libero) oraz Julia Mazur (libero), Karina Chmielewska, Weronika Sobiczewska, Nikola Abramajtys. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
ŁKS: Lana Scuka, Kamila Witkowska, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka, Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Natalia Dróżdż, Julita Piasecka, Kinga Drabek, Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer. Trener: Alessandro Chiappini.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw) 2—0 dla ŁKS.

2023-04-22: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)
2023-04-25: BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (15:25, 18:25, 25:27).