Obrońcy tytułu blisko odpadnięcia. To może być sensacja w NHL

Hokeiści Colorado Avelanche są bliscy porażki

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Colorado Avalanche przegrali we własnej hali z Seattle Kraken 2:3 i w rywalizacji do czterech zwycięstw w pierwszej rundzie play off ligi NHL przegrywają 2-3. Szósty mecz odbędzie się w piątek w Seattle.

- Jest świetnie, ale wszyscy wiemy, że odnieść czwarte zwycięstwo jest najtrudniej - przyznał napastnik Kraken Yanni Gourde.

31-latek na początku trzeciej tercji podwyższył na 3:1. Avalanche zdołali zdobyć jeszcze tylko kontaktową bramkę za sprawą Evana Rodriguesa.

W drugiej tercji gole dla Kraken zdobyli Morgan Geekie i Tye Kartye, a dla Avalanche trafił Nathan MacKinnon.

- Brakuje nam pewności siebie i musimy ją odbudować - przyznał trener "Lawin" Jared Bednar.

Minionej nocy szansy na zamknięcie serii nie wykorzystali hokeiści Boston Bruins. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego przegrała u siebie z Florida Panthers 3:4 po dogrywce i prowadzi już tylko 3-2.

Panthers w regulaminowym czasie trzykrotnie obejmowali prowadzenie. Na gole Anthony'ego Duclaira, Sama Bennetta i Sama Reinharta odpowiadali Brad Marchand, Patrice Bergeron oraz Taylor Hall.

W siódmej minucie dogrywki spotkanie zakończył gol Matthewa Tkachuka.