EBL: WKS Śląsk lepszy w Zielonej Górze

EBL: WKS Śląsk lepszy w  Zielonej Górze
WKS Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Enea Zastal BC Zielona Góra 85:67.

Osłabiony WKS Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Enea Zastal BC Zielona Góra 85:67. Dzięki zwycięstwu zapewnił sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi.

Ze zdecydowanie większą energią w to spotkanie weszli gospodarze - po zagraniach Szymona Wójcika i Dusana Kutlesicia mieli aż dziewięć punktów przewagi. Swoje akcje dokładał też Bryce Alford, a zielonogórzanie szybko kontrolowali sytuację. M. in. dzięki Michałowi Plucie po 10 minutach było 20:11. W drugiej kwarcie ważne trafienia notował Aleksander Wiśniewski, a wrocławianie zbliżali się na cztery punkty. Świetnie prezentował się Artiom Parachowski, natomiast trójka Daniela Gołębiowskiego dawała przyjezdnym prowadzenie! Kolejne trafienia Łukasza Kolendy sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:36.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Olivera Vidina ciągle był bardzo blisko, ale nadal bardzo ważne rzuty trafiali Artiom Parachowski oraz Łukasz Kolenda. Później goście zaczęli ponownie budować przewagę - po efektownym wsadzie Jakuba Nizioła wynosiła ona już dziewięć punktów! Dzięki zagraniu Aleksandra Wiśniewskiego po 30 minutach było 53:60. W kolejną część meczu ekipa trenera Ertugrula Erdogana weszła z nową energią i po serii 9:0 oraz akcji Ivana Ramljaka miała już 16 punktów przewagi. Po późniejszych trójkach Kolendy wzrosła ona aż do 20 punktów! Ostatecznie WKS Śląsk wygrał 85:67.

Najlepszym zawodnikiem mistrzów był Łukasz Kolenda z 24 punktami i 3 asystami. Dusan Kutlesić zdobył dla gospodarzy 17 punktów i 7 asyst.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Śląsk Wrocław 67:85 (20:11, 11:25, 22:24, 14:25)

Enea Zastal BC Zielona Góra: Dusan Kutlesic 17, Aleksandar Zecevic 11, Alen Hadzibegovic 9, Bryce Alford 8, Kareem Brewton 7, Szymon Wójcik 7, Jan Wójcik 4, Michał Pluta 2, Tobiasz Dydak 2, Jan Góreńczyk 0, Jakub Kunc 0

Śląsk Wrocław: Łukasz Kolenda 24, Aleksander Dziewa 9, Donovan Mitchell 9, Arciom Parachouski 8, Ivan Ramljak 7, Jakub Karolak 7, Aleksander Wiśniewski 7, Jakub Nizioł 5, Kuba Piśla 4, Daniel Gołębiowski 3, Szymon Tomczak 2, Michał Mindowicz 0