Grupa Jumbo-Visma najszybsza na pierwszym etapie Vuelta a Espana kobiet

Ekipa Jumbo-Visma wygrała pierwszy etap kolarskiego Vuelta a Espana kobiet - jazdę drużynową na czas w Torrevieja (14,5 km). W różowej koszulce liderki we wtorek wystartuje jej zawodniczka, Brytyjka Anna Henderson.

Zwyciężczynie uzyskały czas 18.03. Drugie miejsce ze stratą jednej sekundy wywalczyła w poniedziałek grupa Canyon Sram Racing, którą reprezentują m.in. Katarzyna Niewiadoma i Agnieszka Skalniak-Sójka.

W peletonie tegorocznego wyścigu są jeszcze trzy polskie zawodniczki. Karolina Kumięga z UAE Team ADG została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu ze stratą 41 sekund, Aurela Nerlo (Massi-Tactic) na 14. pozycji - 1.26, a Karolina Kumięga (Farto-BTC) na ostatnej, 23. - 3.22.

Holenderka Annemiek van Vleuten, która w minionym roku wygrała Vueltę, Tour de France i Giro d'Italia, uzyskała z grupą Movistar czwarty czas, gorszy o 12 s od zwycięskiego teamu.

Kobiecy odpowiednik Vuelta a Espana odbywa się od 2015 roku w różnej formule. Tegoroczna edycja po raz pierwszy składa się z siedmiu etapów i potrwa tydzień.

Zakończy się w niedzielę etapem z górską metą w Lagos de Covadonga w Asturii.