Zaskakujący kierunek Andrei Anastasiego? To ma być jego nowy klub!

Siatkówka
Zaskakujący kierunek Andrei Anastasiego? To ma być jego nowy klub!
fot. PAP
Zaskakujący kierunek Anastasiego? To ma być jego nowy klub!

Andrea Anastasi przestał być trenerem Sir Safety Susa Perugia, lecz wszystko wskazuje na to, że pozostanie na Półwyspie Apenińskim. Jak poinformował Gian Luca Pasini, Włoch ma przejąć Gas Sales Piacenza.

Pod koniec kwietnia Perugia ogłosiła zakończenie współpracy z Anastasim, który nie zdołał odnieść sukcesu w Lidze Mistrzów, Pucharze Włoch oraz lidze włoskiej. W związku z tym kibice zastanawiali się, jaki będzie kolejny ruch byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Zobacz także: Siatkarscy mistrzowie świata odkryli karty! Kto zagra w Lidze Narodów?

 

Na nowe informacje nie trzeba było długo czekać. Gian Luca Pasini poinformował, że Anastasi w ciągu kilku następnych dni ma zostać ogłoszony jako nowy szkoleniowiec Gas Sales Piacenza. Według jego informacji, włodarze klubu mieli już poinformować aktualnego trenera Matteo Bottiego, że jego przygoda z klubem wkrótce dobiegnie końca. Te doniesienia potwierdzają też inne włoskie media. Dla wielu fanów są to zaskakujące informacje.

 

W tym sezonie Botti poprowadził Piacenzę do wywalczenia Pucharu Włoch oraz do strefy medalowej w lidze włoskiej. Jego drużyna walczy o trzecie miejsce z mediolańskim Allianz.

 

Anastasi przed pracą w Perugii przez trzy lata prowadził Projekt Warszawa. Wcześniej był też m.in. szkoleniowcem Trefla Gdańsk. Ma też na koncie kierowanie reprezentacją Polski, Hiszpanii, Włoch oraz Belgii.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie