Polski klub chciał przedłużyć z nim kontrakt. Siatkarz wybrał zagraniczną ofertę

Siatkówka
Polski klub chciał przedłużyć z nim kontrakt. Siatkarz wybrał zagraniczną ofertę
fot. FIVB
Reprezentant Serbii Miran Kujundzić rozstał się ze Ślepskiem.

Jak poinformował klub MKS Ślepsk Malow Suwałki, przyjmujący Miran Kujundzić nie będzie występował w tej drużynie w kolejnym sezonie. 25-letni serbski siatkarz zdecydował się kontynuować karierę zawodniczą w innym zespole.

Miran Kujundžić był jednym z liderów Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2022/23. Zanotował udany debiut w PlusLidze, wystąpił we wszystkich meczach rundy zasadniczej oraz w dwumeczu o 9. miejsce z LUK Lublin.

 

Zobacz także: Polski siatkarz odchodzi z klubu po jednym sezonie! Nie zdołał przebić się do podstawowego składu

 

– Kontynuacja współpracy z Miranem była dla nas czymś oczywistym i jako klub wyraziliśmy wolę przedłużenia umowy. W naszej ocenie byliśmy blisko sfinalizowania nowego kontraktu na sezon 2023/2024. Miran zdecydował się jednak na zmianę otoczenia, a nam, jako ośrodkowi, który każdego roku rozwija swoje skrzydła i cierpliwie buduje swoją pozycję na siatkarskim rynku, trudno było przebić warunki finansowe, postawione przez jeden z zagranicznych klubów. Dziękujemy Miranowi za rok bardzo owocnej współpracy, która finalnie zaprocentowała zakończeniem sezonu 2022/2023 na bardzo dobrym, 9. miejscu w PlusLidze. Mogliśmy liczyć na niego w trudnych momentach, za co jesteśmy wdzięczni. Trzymamy kciuki za Mirana w nowym klubie i mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się w przyszłości skrzyżują – powiedział prezes klubu z Suwałk Wojciech Winnik.

 

Serbski przyjmujący w barwach Ślepska Malow Suwałki rozegrał 32 mecze w PlusLidze. Wywalczył w nich 357 punktów. Najlepsze akcje Mirana Kujundzicia w materiale wideo:


RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie