Polak wygrał ostatni etap wyścigu Dookoła Grecji

Stanisław Aniołkowski wygrał czwarty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Dookoła Grecji.

Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) wygrał czwarty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Dookoła Grecji, z metą w Olimpii, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce. Zwycięzcą imprezy został Portugalczyk Iuri Leitao (Caja Rural).

Aniołkowski najszybciej finiszował z peletonu, podobnie jak w środę w Heraklionie, gdzie triumfował na pierwszym etapie. W sobotę tuż za Polakiem przeciął linię mety Leitao, który dzień wcześniej odniósł zwycięstwo etapowe i zdobył koszulkę lidera.

W klasyfikacji generalnej Leitao wyprzedził o sześć sekund Nowozelandczyka Aarona Gate'a (Bolton Equities Black Spoke) oraz o dziewięć Aniołkowskiego.

Dalsze lokaty zajęli inni polscy kolarze z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski: 22. był Marcin Budziński - strata 42 sekundy, 37. Tomasz Budziński - 54 sekundy, a 69. Jakub Kaczmarek - 7.28.