Itas Trentino blisko mistrzostwa Włoch! Pewna wygrana w trzecim meczu finałowym

Itas Trentino bliżej mistrzostwa Włoch. Siatkarze z Trydentu bardzo pewnie pokonali w drugim meczu finałowym Cucine Lube Civitanovą 3:0. Mecz numer cztery zostanie rozegrany w niedzielę.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Potem siatkarze Itas Trentino zaczęli zyskiwać przewagę i do końca pierwszej partii utrzymali prowadzenie. Wygrali ją 25:17.

Zespół Cucine Lube Civitanova dobrze rozpoczął drugą partię. Na pierwszą przerwę techniczną schodził z prowadzeniem 8:6. Itas Trentino potrafił jednak odrobić straty, a końcówce drugiego seta sukcesywnie powiększał prowadzenie i wygrał 25:20.

W trzeciej partii zawodnicy Itas Trentino od początku zdominowali swoich rywali i wygrali ją 25:16, a cały mecz bardzo pewnie 3:0.

Itas Trentino prowadzi po trzech meczach w serii 2:1. Potrzebuje tylko jednego meczu, aby zdobyć mistrzostwo Włoch. Kolejne spotkanie odbędzie się 14 maja. Gospodarzem tego spotkania będzie Cucine Lube Civitanova.