Wielkie emocje w drugim meczu finałowym Tauron Ligi! Remis w rywalizacji o mistrzostwo

ŁKS Commercon Łódź przegrał dwa pierwsze sety w meczu z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Łodzianki odwróciły jednak losy spotkania i wygrały w tie-breaku. Tym samym w rywalizacji o mistrzostwo Polski mamy remis 1:1. Spotkania nie dokończyła Zuzanna Górecka. Reprezentantka Polski doznała groźnie wyglądającej kontuzji w piątym secie.

W pierwszej partii podopieczne Stephane'a Antigi bardzo szybko uzyskały przewagę, którą później stopniowo powiększały. Rzeszowianki kontrolowały przebieg seta, którego finalnie wygrały 25:13. Nieco lepiej łodzianki zaprezentowały się w drugiej odsłonie, ale to nie wystarczyło na świetnie dysponowany Developres. Tym razem partia zakończyła się wynikiem 25:18 dla ekipy z Podkarpacia.

Trzeci set był najbardziej wyrównanych ze wszystkich odsłon. Od początku rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Przez pewien czas niewielką przewagę punktową utrzymywały zawodniczki z Rzeszowa, lecz w końcu łodzianki doprowadziły do wyrównania przy stanie 19:19. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Alessandro Chiapiniego, które wygrały 26:24.

Zawodniczki z Łodzi uwierzyły, że można odwrócić losy meczu. Dlatego z dużym entuzjazmem weszły w czwartą odsłonę rywalizacji, w której prowadziły od samego początku. Siatkarki ŁKS-u popełniały mniej błędów i to przełożyło się na ich końcowe zwycięstwo w tym secie 25:23. Wówczas stało się jasne, że o wygranej w spotkaniu zadecyduje tie-break.

Ostatnią partię lepiej rozpoczął Developres, bo od prowadzenia 5:1. Wtedy jednak kapitalną serią popisały się łodzianki, które zdobyły sześć oczek z rzędu i wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 9:8 dla ŁKS doszło do niebezpiecznej sytuacji. Zuzanna Górecka upadła na parkiet po ataku. Reprezentantka Polski źle stanęła i doznała groźnie wyglądającego urazu kolana. Następnie zawodniczka ŁKS opuściła halę na noszach.

Końcówka meczu należała do ŁKS, który wygrał 15:12 i całe spotkanie 3:2. W rywalizacji o mistrzostwo Polski mamy remis. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w środę 10 maja.

Developres Bella Dolina Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:13, 25:18, 24:26, 23:25, 12:15)