Letnia Grand Prix nie odbędzie się w Wiśle. Zawody przeniesione na inną skocznię

Zimowe
Letnia Grand Prix nie odbędzie się w Wiśle. Zawody przeniesione na inną skocznię
Fot. PAP
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle

Zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które miały być rozegrane 5-6 sierpnia na obiekcie w Wiśle Malice, zostały przeniesione do Szczyrku - poinformował w poniedziałek COS-OPO Szczyrk.

Jak wyjaśnił dyr. wiślańskiego obiektu Andrzej Wąsowicz, zmiana jest spowodowana planowanym remontem skoczni im. Adama Małysza: "Poza tym będzie to generalny sprawdzian Szczyrku przed Pucharu Świata" - powiedział PAP.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marta Kubacka opublikowała poruszający wpis. Zwróciła się do swojego męża

 

Jak dodano w komunikacie COS-OPO, na 17 stycznia 2024 r. w Szczyrku zaplanowano indywidualny konkurs wieczorny PŚ, który przedzieli inne imprezy tej rangi w Polsce (w Wiśle i Zakopanem).

 

"Mamy uzgodnioną z Polskim Związkiem Narciarskim modernizację rozbiegu poprzez dobudowanie dodatkowych belek startowych. To konieczne, aby uniknąć sytuacji, w której przy wietrze pod narty i bardziej jezdnych sztucznych torach mrożonych, jakie mamy zamontowane, zabrakłoby platform startowych" – powiedział, cytowany w komunikacie, Tomasz Laszczak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu–Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

 

Dyrektor dodał, że planowane jest zamontowanie stałych zestawów nowych kontenerów w odległości ok. 150 metrów od skoczni, które posłużą jako szatnie w miejscu, gdzie są już garaże na ratraki i magazyny.

 

Kompleks skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków, należący do COS-OPO w Szczyrku, był gospodarzem zawodów LGP w przeszłości tylko raz, w 2011 r. Wówczas Kamil Stoch zajął trzecie miejsce, a zwyciężył Austriak Thomas Morgenstern. W przypadku Pucharu Świata będzie to impreza debiutancka.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie