Vegas Golden Knights bliżej awansu do finału Konferencji Zachodniej NHL

Hokeiści Vegas Golden Knights pokonali na wyjeździe Edmonton Oilers 5:1 w trzecim meczu półfinału Konferencji Zachodniej ligi NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw "Złoci Rycerze" prowadzą teraz 2-1.

W trzeciej minucie prowadzenie Oilers dał Warren Foegele, ale później bramki zdobywali już tylko goście.

Z nawiązką stratę odrobili jeszcze w pierwszej tercji dzięki dwóm golom Jonathana Marchessaulta. W drugiej części gry na listę strzelców wpisywali się: Zach Whitecloud, Jack Eichel i Chandler Stephenson.

Golden Knights udało się całkowicie zneutralizować największe gwiazdy Oliers - Connora McDavida i Leona Draisaitla.

"Graliśmy na wysokim poziomie przez cały mecz. Na pewno pomogło nam to, że nie daliśmy rywalom rozwinąć skrzydeł w ataku" - powiedział Whitecloud.

Czwarty mecz w środę również w Edmonton.