WTA w Rzymie: Aryna Sabalenka - Sofia Kenin. Relacja i wynik na żywo

W czwartek zmagania w turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie rozpocznie Aryna Sabalenka. Jej przeciwniczką będzie Amerykanka Sofia Kenin. Która okaże się lepsza i awansuje do kolejnej rundy? Relacja na żywo z meczu Sabalenka - Kenin na Polsatsport.pl.

Dla Sabalenki ostatnie tygodnie były bardzo owocne. Druga rakieta świata w sobotę wywalczyła tytuł w Madrycie, gdzie pokonała liderkę rankingu WTA Igę Świątek 6:3, 3:6, 6:3. Białorusinka zrewanżowała się Polce za przegraną w finale turnieju w Stuttgarcie. Teraz Sabalenka wystąpi w rozgrywkach WTA 1000 w Rzymie, gdzie dzięki "dzikiej karcie" otrzymanej od organizatorów, rozpocznie swoje zmagania od drugiej rundy.

Z kolei Sofia Kenin to 134. zawodniczka rankingu WTA. Amerykanka w pierwszej rundzie zmagań w Rzymie pokonała Cristinę Bucsa 6:3, 6:7, 7:5. Pierwszy set dość łatwo padł łupem Kenin, ale w dwóch kolejnych walka była bardzo wyrównana. O losach drugiej partii zadecydował tie-break, gdzie 10:8 triumfowała Bucsa. W decydującym secie lepsza okazała się jednak Kenin, meldując się w drugiej rundzie turnieju.

Relacja na żywo z meczu Sabalenka - Kenin na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 19:00.