PSG wygrało 5:0! Powrót Lionela Messiego

Lionel Messi wrócił do składu po krótkim zawieszeniu za samowolną podróż do Arabii Saudyjskiej.

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali Ajaccio 5:0 w 35. kolejce francuskiej ekstraklasy i znów mają sześć punktów przewagi nad wiceliderem Lens. W stołecznej drużynie zagrał Lionel Messi, który powrócił do składu po krótkim zawieszeniu za samowolną podróż do Arabii Saudyjskiej.

W sobotę w Parku Książąt dwie bramki zdobył Kylian Mbappe, po jednej Fabian Ruiz i Achraf Hakimi, a jeden gol padł po samobójczym trafieniu Mohameda Youssoufa. Drużyna z Korsyki w ten sposób straciła szanse na utrzymanie w Ligue 1.

Nie był to przyjemny wieczór dla Messiego, którego publiczność paryska powitała gwizdami i obraźliwymi okrzykami.

W 77. minucie, przy prowadzeniu 5:0, boisko musiał opuścić Hakimi za niesportowe zachowanie, ale trzy minuty później siły się wyrównały, gdy czerwoną kartkę otrzymał Thomas Mangani.

W piątek Lens wygrało 2:1 z Reims. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Przemysław Frankowski, który zanotował czwarte trafienie w tym sezonie.