Dwa gole Roberta Lewandowskiego! Zapewnił Barcelonie mistrzostwo (WIDEO)

Robert Lewandowski otworzył wynik w derbach Barcelony

Robert Lewandowski dwukrotnie trafił do siatki w meczu Espanyol - FC Barcelona! Polak wpisał się na listę strzelców w 11. i 41. minucie. Jego klub wygrał 4:2 i zapewnił sobie mistrzostwo Hiszpanii.

"Blaugrana" przystąpiła do meczu ze świadomością, że remis zapewni jej mistrzostwo kraju. Podopieczni Xaviego nie zamierzali jednak się bronić. Wręcz przeciwnie - już na samym początku przeprowadzili świetną akcję, która zakończyła się bramką.

Świetnym dryblingiem na lewej stronie popisał się Alejandro Balde. Obrońca Barcelony po minięciu rywala posłał piłkę w pole bramkowe, a tam znajdował się Lewandowski, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Było to 20. trafienie Polaka w tym sezonie La Liga. Na tym jednak nie poprzestał, ponieważ tuż przed przerwą wykorzystał świetne dogranie Raphinhy.

Mecz zakończył się zwycięstwem Barcelony 4:2. "Blaugrana" sięgnęła po mistrzostwo Hiszpanii.