Barcelona mistrzem Hiszpanii! Robert Lewandowski bohaterem

Barcelona mistrzem Hiszpanii! Lewandowski bohaterem.

FC Barcelona została mistrzem Hiszpanii! Klub Roberta Lewandowskiego zapewnił sobie tytuł na cztery kolejki przed końcem sezonu pokonując Espanyol na wyjeździe 4:2. Polak zdobył dwie bramki w tym spotkaniu.

Oba zespoły rozpoczynały to spotkanie z ważnymi celami do osiągnięcia. Gospodarze - Espanyol wciąż muszą drżeć o swoje losy w La Liga, bowiem zajmują przedostatnie 19. miejsce z czterema punktami straty do bezpiecznej lokaty. Goście z kolei mogli zapewnić sobie mistrzostwo Hiszpanii już na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu.

Różnica klas była widoczna od samego początku. Przewaga Barcelony zarysowała się już w 11. minucie spotkania, gdy lewym skrzydłem z piłką pobiegł Alex Balde. Obrońca ekipy gości posłał piłkę po linii, a Robertowi Lewandowskiemu nie pozostało nic innego jak tylko dołożyć nogę do futbolówki. Mieliśmy zatem wynik 0:1.

Podwyższenie prowadzenia przyszło zaledwie kilka minut później, gdy do piłki dośrodkowanej przez Pedriego dopadł tym razem Balde. Utalentowany obrońca był bardzo aktywny w tym spotkaniu, co poskutkowało asystą i bramką już w pierwszych dwudziestu minutach meczu.

Barcelona często przebywała na połowie rywala i stwarzała kolejne zagrażające bramce Espanyolu sytuacje. Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy próba przyniosła rezultat w formie gola, gdy znów przy piłce odnalazł się Lewandowski. Polski napastnik był bezlitosny i wbił futbolówkę do siatki zmieniając rezultat spotkania na 0:3 oraz zdobywając swoją 21 bramkę w tym sezonie.

Druga połowa to znów dominacja Blaugrany, która grała z coraz większą swobodą. Na początku drugiej połowy pięknym prostopadłym podaniem popisał się Frenkie De Jong, a piłkę wykończył Jules Kounde. Barca prowadziła już 4:0.

Gospodarze nie chcieli pozostać dłużni. W sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Javi Puado i pokonał lobem Andre Ter Stegena. Piłkarze Espanyolu mieli na koncie honorowe trafienie, a to nie był jeszcze koniec strzelania w ich wykonaniu. Dosłownie w ostatniej akcji spotkania niemieckiego golkipera ponownie udało się pokonać, a autorem bramki był Joselu. Na tym arbiter zakończył to spotkanie.

Espanyol Barcelona - FC Barcelona 2:4 (0:3)

Bramki: Javi Puado 73, Joselu 92 - Robert Lewandowski 11, 40, Alex Balde 20, Jules Kounde 53