Aleksandar Atanasijević odchodzi z PGE Skry Bełchatów

Siatkówka
Aleksandar Atanasijević odchodzi z PGE Skry Bełchatów
Fot. PAP
Aleksandar Atanasijević odchodzi z PGE Skry Bełchatów.

Z końcem sezonu 2022/2023 Aleksandar Atanasijević odchodzi z PGE Skry. Serbski atakujący opuszcza Bełchatów po rozegraniu w żółto-czarnych barwach 101 meczów ligowych.

Atanasijević trafił do PGE Skry w 2011 r. z Partizana Belgrad. Miał wtedy 20 lat i był uznawany za ogromny talent serbskiej siatkówki – był mistrzem swojego kraju w barwach Partizana, latem 2011 r. wywalczył z kadrą juniorów brąz mistrzostw świata i został najlepiej punktującym zawodnikiem tej imprezy, a później pojechał z reprezentacją seniorów na mistrzostwa Europy, które Serbia wygrała, ale młody Atanasijević był wówczas atakującym numer trzy w drużynie narodowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polsat Sport i Polsat w sobotę pokażą polski finał Ligi Mistrzów CEV

 

W Bełchatowie miał być przede wszystkim zmiennikiem Mariusza Wlazłego. W PlusLidze zadebiutował już w pierwszym spotkaniu sezonu 2011/2012 z Lotosem Trefl Gdańsk – pojawił się wtedy na placu gry na kilka minut w pierwszym secie i zdobył 2 punkty. Z czasem zaczął grać więcej, a podstawowym atakującym PGE Skry był w sezonie 2012/2013, kiedy trener Jacek Nawrocki zdecydował się na ryzykowny manewr i... przestawił Mariusza Wlazłego na przyjęcie. Właśnie w sezonie 2012/2013 Atanasijević w meczu z Asseco Resovią zanotował swój najlepszy pod względem liczby punktów występ w PGE Skrze – zdobył wówczas łącznie 31 "oczek": 26 z ataku i 5 bezpośrednio z zagrywki.

 

W maju 2013 r. ogłoszono odejście Atanasijevicia z Bełchatowa – jego statystyki zatrzymały się wówczas na 39 meczach w PlusLidze. Łącznie, w trakcie swojego pierwszego pobytu w PGE Skrze Atanasijević wywalczył z klubem wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, srebrny medal Ligi Mistrzów oraz brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata.

 

Serb trafił do Sir Safety Perugia, w którym spędził osiem kolejnych sezonów. W maju 2021 r. wrócił jednak do Bełchatowa i od tego czasu był podstawowym atakującym PGE Skry – łącznie spędził w Bełchatowie cztery sezony, w trakcie których rozegrał w lidze 101 meczów. Zdobył w nich 1364 punkty.

PI, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie