Kontuzja Igi Świątek. Są pierwsze informacje ze sztabu tenisistki

Iga Świątek

Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Polka skreczowała w trzecim secie z powodu kontuzji. Ze sztabu liderki światowego rankingu napłynęły pierwsze informacje dotyczące urazu.

Przypomnijmy, że po dwóch setach Świątek remisowała z Jeleną Rybakiną. Wówczas stało się jasne, że o awansie do półfinału zdecyduje trzecia partia. Przed jej rozpoczęciem tenisistka z Raszyna poprosiła o przerwę medyczną. 22-latka wyraźnie uskarżała się na ból kolana. Ostatecznie jednak zdecydowała się na powrót do gry.

Uraz okazał się jednak zbyt bolesny. Przy stanie 2:2 w trzecim secie Świątek postanowiła poddać mecz. Do półfinału turnieju w stolicy Włoch awansowała Rybakina. Dodajmy, że Polka broniła wywalczonego przed rokiem tytułu.

Wciąż nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja Świątek. Kluczowe będą badania, którym liderka rankingu WTA podda się w czwartek. Takie wieści przekazała na Twitterze Joanna Sakowicz Kostecka, powołując się na trenera Tomasza Wiktorowskiego.

Rywalizacja na kortach w Rzymie potrwa do niedzieli. Później tenisiści i tenisistki przeniosą się do Francji. W poniedziałek rozpocznie się wielkoszlemowy Roland Garros. Świątek bardzo lubi grać w Paryżu - wygrywała tam dwukrotnie.