Zamieszanie z siatkarzem reprezentacji Polski! Zagra w Bełchatowie czy Zawierciu?

Siatkówka
Zamieszanie z siatkarzem reprezentacji Polski! Zagra w Bełchatowie czy Zawierciu?
fot. FIVB
Gdzie w przyszłym sezonie zagra Karol Butryn?

W jakim klubie w przyszłym sezonie będzie grał Karol Butryn? Atakujący reprezentacji Polski miał trafić z Indykpolu AZS Olsztyn do PGE Skry Bełchatów, ale problemy tej drużyny sprawiły, że jest blisko Aluron CMC Warty Zawiercie. Na temat sytuacji tego zawodnika i kontraktów w bełchatowskim klubie dyskutowano na kanale "Prawda siatki".

Sytuacja PGE Skry Bełchatów po wydarzeniach minionego sezonu wydawała się bardzo niepewna. Podczas niedawnej konferencji prasowej p.o. prezesa Piotr Bielarczyk zapewnił jednak, że drużyna będzie nadal występowała w rozgrywkach PlusLigi i jej przyszłość nie jest zagrożona. Na temat sytuacji w klubie i transferów na kolejny sezon dyskutowano na kanale "Prawda siatki".

 

Zobacz także: Co z przyszłością PGE Skry Bełchatów? Zapadły ważne decyzje

 

– Skra dostanie pieniądze, Skra będzie żyła. Z tego co wiemy zagrają Grzegorz Łomacz i Łukasz Wiśniewski. Mateusz Poręba będzie wypożyczony na rok. Dostał po tyłku tak, że nikt już więcej nie podpisze trzech kontraktów. To jest nauczka dla zawodników i dobre dla klubów, prezesów i agentów, żeby nikt więcej nie zrobił już takiego numeru. Dostał zgodę na wypożyczenie i będzie chyba grał w tym Bełchatowie – powiedział Jakub Bednaruk.

 

Nie wiadomo, gdzie zagra Karol Butryn. Atakujący reprezentacji Polski rozstał się z Indykpolem AZS Olsztyn. Miał grać w PGE Skrze, ale problemy tego klubu sprawiły, że może trafić do Aluron CMC Warty Zawiercie.

 

– Jest problem z Karolem Butrynem, który jest bardzo blisko Zawiercia... Tam Dawid Konarski dostanie zgodę na szukanie klubu. Zobaczymy, jak to się skończy. Problem jest taki, że Skra Butryna chce i on ma podpisaną umowę. Z Butrynem jest zamieszanie, bo on musi jeszcze spłacić siebie w Olsztynie, bo tam ma kilkaset tysięcy złotych do spłacenia swojego starego kontraktu – zaznaczył ekspert Polsatu Sport.

 

 

– W Bełchatowie stwierdzili, że wszystkie kontrakty są nieważne. Usiedli jeszcze raz do rozmów z tymi chłopakami, których chcieli. Pewnie zaczęli od Łomacza. Butryna też chcą, tylko w realnych pieniądzach... Skład będzie jednak niezły i wszystko powinno potoczyć się pozytywnie – dodał Bednaruk.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie