Niespodziewana decyzja! Stefano Lavarini rozwiązał kontrakt

Siatkówka

Reprezentacja Polski kobiet dopiero co rozpoczęła sezon, tymczasem z Włoch napłynęły właśnie niespodziewane informacje. Trener Stefano Lavarini rozstał się z Igor Gorgonzola Novara - drużyną klubową, którą prowadził, pracując jednocześnie z naszą kadrą.

Lavarni, co nie jest w siatkówce rzadkością, łączył pracę reprezentacyjną z klubową. Polską kadrę prowadzi od początku 2022 roku, z kolei z Igor Gorgonzola Novara był związany od 2020 roku. Za jego kadencji drużyna sięgnęła po wicemistrzostwo Włoch, a w obecnym sezonie dotarła do półfinału fazy play-off.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarska Liga Mistrzów i europejskie puchary do 2029 roku w Polsacie Sport

 

Umowa Lavariniego z klubem z Novary obowiązywała jeszcze przez rok. Tymczasem w czwartek poinformowano o zakończeniu tej współpracy. Komunikat w tej sprawie pojawił się w mediach społecznościowych drużyny. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Igor Volley Novara (@igor_volley)

 

Na łamach oficjalnej strony klubu głos zabrał natomiast dyrektor generalny Enrico Marchioni. - W ostatnich miesiącach rozpoczęliśmy głęboką odnowę, rozpoczynając nowy cykl sportowy, który przyniósł kilka innowacji do składu zespołu. Po szczerej i spokojnej konfrontacji zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma pełnej zbieżności w niektórych sytuacjach i z tego powodu wspólnie oceniliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich może być przerwanie współpracy. Krótko mówiąc, nie jest to decyzja związana z wspólnie przebytą drogą, ale z drogą, która czeka nas odtąd. W imieniu firmy jeszcze raz dziękuję Stefano za zaangażowanie każdego dnia na treningach i za trzy lata, które razem przeżyliśmy - powiedział Marchioni. 

 

Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie