Oficjalnie! Znakomity siatkarz po sześciu sezonach opuszcza PlusLigę

Siatkówka
Oficjalnie! Znakomity siatkarz po sześciu sezonach opuszcza PlusLigę
fot. PAP/Wojtek Jargiło
Dustin Watten nie będzie grał w przyszłym sezonie w LUK Lublin.

Dustin Watten rozstał się z klubem LUK Lublin. – Jestem niezmiernie wdzięczny, że mogłem mieszkać przez sześć lat w Polsce i rywalizować w rozgrywkach PlusLigi. Wyjeżdżam z Lublina spełniony, ponieważ wiem, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby być ważną częścią tak niesamowitej ligi – powiedział amerykański libero.

Dustin Watten (rocznik 1986) trafił do PlusLigi w 2016 roku. Grał tu przez sześć sezonów, po dwa w Cerrad Czarnych Radom, GKS Katowice oraz LUK Lublin. Rozegrał łącznie 166 meczów. Siatkarz już w kwietniu pożegnał się z kibicami w mediach społecznościowych. Teraz jego odejście zostało oficjalnie ogłoszone przez lubelski klub.

 

Zobacz także: Wzruszające słowa reprezentanta USA. "Odchodzę spełniony"

 

– Obserwowanie Dustina na parkiecie stanowiło dodatkową wartość naszych meczów. To niebywałe, że tak doświadczony siatkarz potrafi ciągle czynić postępy. Przez dwa lata pobytu u nas legitymizował stabilność naszego projektu. Ujmował nas tym, z jaką łatwością sprawiał, że tak łatwo czuć się dobrze w Jego towarzystwie. Zawsze będziemy stawiali go za wzór perfekcjonizmu, który jest sposobem na rozwój, a nie obsesją. Znajomość z Dustinem wzbogaca. Jestem przekonany, że znakomicie korzystali z tego siatkarze w szatni – powiedział prezes klubu Krzysztof Skubiszewski.

 

Dustin Watten reprezentował LUK Lublin przez dwa sezony. W każdym sezonie był w czołówce najlepiej przyjmujących siatkarzy PlusLigi. W minionym sezonie zanotował ponad 53% pozytywnego przyjęcia. Sezon wcześniej – sięgnął niemal 56%. W sumie dziesięciokrotnie był bezbłędny w przyjęciu. W aż trzech spotkaniach perfekcyjnie dostarczył rozgrywającym co najmniej połowę piłek.

 

 

– Jestem niezmiernie wdzięczny, że mogłem mieszkać przez sześć lat w Polsce i rywalizować w rozgrywkach PlusLigi. Wyjeżdżam z Lublina spełniony, ponieważ wiem, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby być ważną częścią tak niesamowitej ligi. Na pewno zostawiam tutaj część swojego serca. Dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność pracować i których tutaj poznałem – powiedział amerykański libero.

 

Dustin Watten to kolejny siatkarz, który po sezonie rozstał się z drużyną LUK Lublin. Wcześniej pożegnali się z nią Wojciech Włodarczyk, Konrad Stajer oraz Szymon Romać.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie