Zwycięstwo Brytyjczyka na czwartym etapie kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów. Lider bez zmian

Inne
Zwycięstwo Brytyjczyka na czwartym etapie kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów. Lider bez zmian
Fot. PAP
Zwycięstwo Brytyjczyka na czwartym etapie kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów. Lider bez zmian

Brytyjczyk Robert Donaldson wygrał czwarty etap kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów, z Bukowiny Tatrzańskiej do Nowego Sącza (129 km). W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Duńczyk Nikolaj Mengel. Polacy na dalszych pozycjach.

Donaldson najszybciej finiszował z 32-osobowej grupy, wyprzedzając zwycięzców dwóch poprzednich odcinków - swojego rodaka Lukasa Nerurkara oraz Włocha Francesco Busatto. W czołówce nie było żadnego polskiego kolarza. Najlepszy z nich, startujący w barwach reprezentacji Mateusz Gajdulewicz zajął 38. miejsce ze stratą 51 sekund.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczne wyznanie byłego mistrza świata. Chciał popełnić samobójstwo

 

"Popełniłem błąd na zjeździe około 50 km od mety i rozbiłem się na nawrocie. Musiałem skorzystać z pomocy chłopaków z drużyny. Tempo było bardzo wysokie, a ja byłem daleko w tyle. To był bardzo ciężki powrót, około 20 km na pełnym gazie. Kiedy wróciliśmy, wiedzieliśmy, że mamy duże szanse. Czuję się świetnie, to moje pierwsze zwycięstwo i nie mógłbym być szczęśliwszy. Trasa była fantastyczna w pięknym kraju. Mój zespół ciężko pracował, a ja im się odwdzięczyłem" - powiedział Donaldson.

 

W klasyfikacji generalnej Mengel ma przewagę 31 sekund nad Nerurkarem oraz 41 sekund nad Słoweńcem Galem Glivarem. Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Michał Sędzielewski z reprezentacji - na 41. pozycji ze stratą 8.35.

 

W pięcioetapowym wyścigu, którego trasa prowadzi przez Węgry i Słowację do Polski, wystartowały 22 narodowe reprezentacje zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy polskie ekipy. Rywalizacja zakończy się w niedzielę etapem z Sanoka do hotelu "Arłamów".

 

Orlen Wyścig Narodów jest jedną z trzech największych imprez w tej kategorii wiekowej, obok Tour de l'Avenir we Francji oraz Wyścigu Pokoju w Czechach.

HS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie