Zwycięstwo Polki na trzecim etapie wyścigu Tour de Feminin

Dominika Włodarczyk

Dominika Włodarczyk z ekipy MAT Atom Deweloper Wrocław wygrała trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de Feminin w Czechach. Liderką pozostała Ukrainka Olha Kułynycz (Duolar).

Włodarczyk najszybciej finiszowała z peletonu w miejscowości Rumburk, odnosząc drugie etapowe zwycięstwo. W klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce, tracąc 29 sekund do Kułynycz.

Koleżanka klubowa Włodarczyk, Malwina Mul, która triumfowała na piątkowym odcinku, spadła w klasyfikacji na czwartą pozycję i traci do liderki 55 sekund.

W tym sezonie 22-letnia Włodarczyk prezentuje bardzo dobrą formę, m.in. wygrała dwa etapy i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej innego wyścigu w Czechach - Gracia Orlova.

Czteroetapowy Tour de Feminin zakończy się w niedzielę w Krasnej Lipie. W 2002 roku triumfowała w tej imprezie Bogumiła Matusiak.