Lider rankingu ATP gra dalej na Roland Garros. Problemy tylko w trzecim secie

Carlos Alcaraz pewnie awansował do drugiej rundy French Open

Carlos Alcaraz, lider rankingu ATP, awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open. Hiszpan odprawił w trzech setach Włocha Flavio Cobollego 6:0, 6:2, 7:5.

Pierwszą partię spotkania Alcaraz zakończył w zaledwie 25 minut. Lider światowego rankingu już w pierwszym gemie przełamał swojego rywala, a następnie konsekwentnie wygrywał zarówno przy własnym podaniu, jak i przy serwisie notowanego na 159. miejscu w zestawieniu ATP Cobollego, kończąc seta wynikiem 6:0.

W drugiej odsłonie meczu Włoch sprawił Carlosowi Alcarazowi nieco więcej problemów. Co prawda Hiszpan ponownie przełamał przeciwnika już przy pierwszej okazji, ale później Cobolli zdołał wygrać dwa gemy przy swoim podaniu. Tenisista z El Palmar również konsekwentnie wygrywał przy swoim serwisie, a w końcówce po raz drugi w tej partii - tym razem na 5:2 - przełamał 21-latka. Po chwili efektownie zakończył tę odsłonę, wygrywając decydującego gema bez straty punktu i triumfując w całym secie po 28 minutach 6:2.

W trzeciej, najbardziej wyrównanej i trwającej ponad godzinę partii, tenisiści zgodnie wygrywali gemy przy swoim podaniu aż do stanu 3:3. Wówczas Carlos Alcaraz po raz szósty w tym meczu przełamał Cobollego. Kolejne gemy znów padały łupem zawodnika, który akurat serwował i gdy wydawało się, że partia zakończy się triumfem lidera światowego rankingu 6:4, Flavio Cobolli dość niespodziewanie przełamał po raz pierwszy w tym meczu Carlosa Alcaraza, doprowadzając do remisu 5:5. Hiszpan zaliczył jednak błyskawiczne przełamanie powrotne, a następnie wygrał przy własnym podaniu, kończąc seta wynikiem 7:5.

Przeciwnikiem Alcaraza w drugiej rundzie Rolanda Garrosa będzie Japończyk Taro Daniel, który wyeliminował po trzysetowym spotkaniu Australijczyka Christophera O'Connella 6:0, 6:2, 6:4.