Nowy klub Michała Skórasia wystawiony na sprzedaż

Piłka nożna
Nowy klub Michała Skórasia wystawiony na sprzedaż
fot. Cyfrasport
Skóraś podczas meczu reprezentacji Polski

Club Brugge, którego piłkarzem od 1 lipca będzie powołany na zbliżające się mecze reprezentacji Polski Michał Skóraś, jest na sprzedaż - poinformował w środę belgijski klub, potwierdzając doniesienia lokalnej prasy.

Właściciel klubu Bart Verhaeghe obecnie "bada najlepsze okazje na rynku", choć "nic nie jest jeszcze przesądzone" - dodano.


ZOBACZ TAKŻE: "Wstrząs Fernando Santosa - w imię przyszłości"

 

"Po dekadzie prezydentury Bart Verhaeghe i grupa właścicieli są gotowi zająć się inną działalnością niż piłka nożna" - można przeczytać w prospekcie emisyjnym przeznaczonym dla potencjalnych nabywców, który ujawniła telewizja Sporza.

 

Verhaeghe, prezes Club Brugge od 2011 roku, wraz ze swoimi belgijskimi współpracownikami posiada 71,89 proc. akcji, a amerykański fundusz inwestycyjny Orkila Capita - 23,26 proc.

 

Według niedawnej ekspertyzy wartość klubu z Brugii wynosi 229 mln euro. Jak przekonują lokalne media, tylko zagraniczny nabywca będzie mógł dokonać takiej inwestycji. Obecnie 17 z 25 czołowych klubów belgijskich jest już w rękach zagranicznego kapitału.

 

W ostatnich latach Club Brugge regularnie występuje w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W tym sezonie "Gazele" po raz pierwszy przeszły fazę grupową, ale w 1/8 finału zostały wyeliminowane przez Benficę Lizbona.

 

Pod koniec kwietnia grający w Lechu Poznań Michał Skóraś podpisał czteroletni kontrakt z Club Brugge. Jesienią ubiegłego roku zadebiutował w reprezentacji Polski i później dostał nominację na mistrzostwa świata w Katarze, gdzie zagrał w jednym spotkaniu - z Argentyną (0:2).

K.P, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie