Dla kogo Bundesliga? Trzy gole w meczu barażowym VfB Stuttgart - Hamburger SV

VfB Stuttgart pokonał Hamburger SV i jest bliski utrzymania w Bundeslidze.

VfB Stuttgart wygrał z zespołem Hamburger SV 3:0 (1:0) w pierwszym meczu barażowym o prawo gry w przyszłym sezonie niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Rewanż zostanie rozegrany 5 czerwca w Hamburgu.

Już w 1. minucie bramkę zdobył grecki obrońca Konstantinos Mavropanos. W drugiej połowie wynik podwyższyli Josha Vagnoman (51) oraz Gwinejczyk Serhou Guirassy (54), który zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny w 26. minucie.

W zakończonym w ubiegłym tygodniu sezonie 2022/2023 tytuł mistrzowski po raz 11. z rzędu i 33. w historii wywalczył Bayern Monachium, wyprzedzając lepszą różnicą bramek Borussię Dortmund.

Bundesligę opuściły Hertha Berlin i Schalke 04 Gelsenkirchen, a ich miejsce zajmą Heidenheim i Darmstadt. W barażu rywalizują trzecia od końca drużyna ekstraklasy - VfB Stuttgart z trzecim zespołem drugiej ligi - Hamburgerem SV.