Kajetan Kajetanowicz ze świetnym tempem na otwarcie Rajdu Sardynii

Moto
Kajetan Kajetanowicz ze świetnym tempem na otwarcie Rajdu Sardynii
fot. Materiały prasowe
Kajetan Kajetanowicz podczas Rajdu Sardynii 2023.

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o długości nieco ponad trzech kilometrów rozgrywana była na drogach asfaltowych i szutrowych z widowiskowymi hopami. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak uzyskali na niej czwarty czas w kategorii WRC2, tracąc do liderów niespełna sekundę i w dobrym stylu rozpoczynając swój pierwszy start w nowej rajdówce.

Włoska runda zadebiutowała w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata już podczas pierwszego roku rozgrywania tego cyklu. Najpierw był to rajd o mieszanej asfaltowo-szutrowej nawierzchni z bazą w Sanremo, aż w 2004 roku na stałe zagościł na Sardynii. Charakteryzuje się wąskimi, szutrowymi odcinkami specjalnymi, z krzakami i drzewami na skraju drogi, które nie zostawiają miejsca na błąd. Dodatkowym wyzwaniem są tu także wysokie temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza, choć w najbliższych dniach główną rolę może zagrać deszcz.

 

- Dziś jest pierwszy czerwca, Dzień Dziecka. Dzieci dodają nam sił, ale też sam się tak czuję, jak dziecko, przystępując do rywalizacji w Rajdzie Sardynii. To jedna z najtrudniejszych rund mistrzostw świata. Wiemy to już po zapoznaniu z trasą, patrząc też na prognozy pogody. Cieszę się, że tutaj jesteśmy, w gotowości do walki. Zamierzamy nie zawieść kibiców. Taki jest plan, ale rajdy są nieprzewidywalne, a runda na Sardynii tym bardziej - powiedział Kajetanowicz, reprezentant ORLEN Rally Team.

 

Piątkowy etap Rajdu Sardynii składa się z trzech dwukrotnie pokonywanych odcinków specjalnych: OS 2/5 Tantariles 20RIS (10,71 km), OS 3/6 Terranova (8,41 km) i najdłuższego w rajdzie OS 4/7 Monte Lerno - Sa Conchedda (49,90 km). Łącznie załogi mają do pokonania ponad 180 kilometrów oesowych.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie