Ważna decyzja beniaminka PlusLigi. "Giba jest nasz!"

Siatkówka
Ważna decyzja beniaminka PlusLigi. "Giba jest nasz!"
fot. Cyfrasport

"Giba jest nasz!" – ogłosił w mediach społecznościowych Norwid Częstochowa. Beniaminek PlusLigi poinformował w ten sposób, że Krzysztof Gibek przedłużył umowę z klubem. Wcześniej podobną decyzję podjął japoński libero Sho Takahashi.

– Jestem dumny, że będzie to mój kolejny – już trzeci sezon w drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa. Pamiętam kiedy dołączyłem do rodziny norwidowskiej powiedziałem takie zdanie, że KS Norwid Częstochowa jest to klub – multimedalista rozgrywek młodzieżowych, a będziemy dążyć do tego aby zdobyć medal Tauron 1 ligi. Cieszę się, że udało nam się zrealizować ten cel w postaci złotego medalu i awansować do PlusLigi. Jedno wielkie marzenie już razem spełniliśmy, czas na kolejne – powiedział Krzysztof Gibek.

 

Zobacz także: Częstochowa wraca do PlusLigi! Niespodzianka w finale Tauron 1. Ligi siatkarzy

 

Przyjmujący to jeden z liderów Norwida. Będzie to dla niego trzeci sezon spędzony w błękitno-granatowych barwach. W minionych rozgrywkach zdobył 304 punkty i był jednym z najskuteczniejszych siatkarzy, którzy wywalczyli z częstochowską drużyną historyczny awans do Plusligi.

 

W drużynie zostaje również Sho Takahashi. Libero dołączył do Norwida przed sezonem 2022/23 i z miejsca stał się wiodącą postacią w zespole. W rankingu najlepiej przyjmujących siatkarzy pierwszoligowych rozgrywek zajął drugą lokatę z wynikiem 57,52%.

 

 

– Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie znów zagram w zespole Norwida Częstochowa. Zdecydowałem się zostać w klubie na kolejny sezon, ze względu na wspaniałych kolegów, sztab trenerski oraz przede wszystkim fakt, że wreszcie będę mógł zagrać w Pluslidze. W kolejnym sezonie chcę mierzyć jeszcze wyżej i powalczyć wraz z naszymi wiernymi kibicami o jak najwięcej ligowych zwycięstw. Już nie mogę doczekać się startu sezonu 2023/24 – stwierdził Sho Takahashi.

RM, Polsat Sport, ksnorwidczestochowa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie