KSW: Mariusz Pudzianowski - Artur Szpilka. Relacja i wynik na żywo

Sporty walki
KSW: Mariusz Pudzianowski - Artur Szpilka. Relacja i wynik na żywo
fot. PAP

Podczas gali KSW Colosseum 2 Mariusz Pudzianowski (17-8, 1 NC, 12 KO) zmierzy się z Arturem Szpilką (2-0, 2 KO). Jeden jest już weteranem polskiej sceny MMA, drugi tak naprawdę zaczyna swoją przygodę z tym sportem. Relacja i wynik na żywo z walki Mariusz Pudzianowski - Artur Szpilka na Polsatsport.pl.

Pudzianowski ma już stoczonych 25 walk dla organizacji KSW. Ostatnio "Pudzian" wziął się za legendy polskiego MMA. Zaczął od Łukasza Jurkowskiego, z którym wygrał w czerwcu 2021 roku. Później na KSW 70 znokautował Michała Materlę.

 

Po raz ostatni Pudzianowski rywalizował w grudniu. Przegrał przed czasem z Mamedem Khalidovem. Była to pierwsza porażka zawodnika z Białej Rawskiej od 2017 roku, kiedy to musiał uznać wyższość Szymona Kołeckiego.

 

Jeśli chodzi o Szpilkę, to nie można wspomnieć o jego wielkich walkach bokserskich. W przeszłości mierzył się m.in. z Tomaszem Adamkiem, Deontayem Wilderem, Derekiem Chisorą czy Adamem Kownackim. W MMA "Szpila" wygrał dwukrotnie. Najpierw pokonał przed czasem Serhiya Radczenkę, później z powodu kontuzji triumfował w starciu z Denisem Załęckim.

 

Relacja i wynik na żywo z walki Mariusz Pudzianowski - Artur Szpilka na Polsatsport.pl.

 

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Askham najpierw został trafiony w tułów, przez co przewrócił się na matę. Kiedy Anglik zaczął wstawać, Khalidov zakończył walkę kopnięciem w głowę!

KONIEC! KONIEC! KONIEC! MAMED KHALIDOV WYGRAŁ PRZEZ NOKAUT!

Koniec drugiej rundy! Czy Askham zaskoczy swojego oponenta czymś w ostatniej części pojedynku? 

Askham próbuje poddać rywala, ale Khalidov ze spokojem pokazuje mu, że jego działania nie przynoszą żadnych efektów!

Bardzo mocne ciosy Khalidova w parterze!

Kilka sekund od rozpoczęcia drugiej rundy Khalidov ponownie sprowadził walkę do parteru.

Za nami pierwsza runda! Askham pod koniec tej części pojedynku próbował poddać rywala, ale Khalidov skutecznie się obronił! 

Walka nadal toczy się w parterze! Khalidov jest bardzo cierpliwy, a Askham dobrze pracuje w defensywie. 

Obaj zawodnicy od razu ruszyli do walki! Khalidov obalił przeciwnika i zaczął wyprowadzać ciosy w parterze!

CZAS NA WALKĘ WIECZORU! MAMED KHALIDOV KONTRA SCOTT ASKHAM!

Pas mistrzowski w kategorii lekkiej zwakowany!

WAŻNE! Walka Marian Ziółkowski - Salahdine Parnasse NIE ODBĘDZIE SIĘ! Ziółkowski zerwał więzadło podczas rozgrzewki! 

KONIEC! SZPILKA WYGRAŁ! "Pudzian" próbował sprowadzić przeciwnika do parteru, ale nie był w stanie go przewrócić. Szpilka trafił Pudzianowskiego, a następnie zaczął wyprowadzać ciosy w parterze. Sędzia przewał pojedynek!

Na głowę Szpilki spadło kilka mocnych ciosów! Mimo to były pięściarz był w stanie przetrwać tę kanonadę! Za chwilę zaczynamy drugą rundę!

Szpilka od razu ruszył na Pudzianowskiego! Były najsilniejszy człowiek na świecie bez problemu podniósł rywala! Walka toczy się w parterze. 

NADSZEDŁ CZAS! MARIUSZ PUDZIANOWSKI KONTRA ARTUR SZPILKA! 

- Bycie tutaj z wami jest spełnieniem marzeń - powiedział komentator Polsatu Sport.

PAWLAK MISTRZEM W KATEGORII ŚREDNIEJ! W ostatniej rundzie Romanowski ponownie został sprowadzony do parteru. Pawlak raz po raz wyprowadzał mocne ciosy. Sędzia w tej sytuacji musiał przerwać pojedynek!

Pawlak w czwartej części pojedynku był w stanie pierwszy raz powalić przeciwnika. Romanowski otrzymał wiele ciosów w głowę i na tułów. Już wydawało się, że sędzia przerwie pojedynek, ale Pawlak nie był w stanie zakończyć rywalizacji w tej rundzie. 

W trzeciej rundzie Pawlak próbował przejąć inicjatywę. Pochodzący z Łodzi zawodnik kilka razy próbował sprowadzić oponenta do parteru. Mimo to Romanowski nie miał problemu, by utrzymać walkę w stójce. 

Pawlak ma spore problemy. Romanowski cały czas stawia warunki w klatce. Pawlak od czasu do czasu odpowiada kopnięciami, którymi próbuje trzymać rywala na dystans.

Romanowski dobrze wszedł w tę walkę. Pawlak na starcie przyjął mocne uderzenie i był blisko upadku na matę. Warto przypomnieć, że ta walka zakontraktowana jest na pięć pięciominutowych rund, więc obaj zawodnicy wiedzą, że muszą odpowiednio zarządzać swoimi siłami.

Czas na pierwszą mistrzowską walkę podczas sobotniej gali! Stawką pojedynku Paweł Pawlak - Tomasz Romanowski będzie pas mistrzowski w kategorii średniej! 

WRZOSEK GÓRĄ! Polak już kilka sekund po rozpoczęciu rywalizacji powalił przeciwnika i zaczął go dusić. Stoica odklepał. Wrzoskowi zwycięstwa pogratulował legendarny zawodnik MMA - Alistair Overeem.

Czas na kolejną walkę! Arkadiusz Wrzosek kontra Bogdan Stoica!

KOOOONIEC! Radosław Paczuski na początku walki zachwiał przeciwnika, ale Michał Materla po chwili odpowiedział równie mocnym ciosem. Paczuski padł na deski a sędzia po chwili przewał walkę! 

Przed nami kolejny pojedynek! Michał Materla kontra Radosław Paczuski! Kto sięgnie po zwycięstwo? 

Podczas sobotniej gali zobaczymy jeszcze sześć walk! Do klatki wejdą między innymi: Artur Szpilka, Mariusz Pudzianowski oraz Mamed Khalidov. 

Właśnie odbywa się oficjalne otwarcie gali KSW Colosseum 2!

Valeriu Mircea wygrał niejednogłośną decyzją sędziów (28-29, 29-28, 29-28)!

Sędziowie punktowi nie będą mieli łatwego zadania! Obaj zawodnicy zaprezentowali bardzo zbliżony poziom. Mimo to wydaje się, że pochodzący z Mołdawii 29-latek dobrą postawą w ostatniej rundzie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Co za runda! Już na starcie Szymański trafił rywala mocnym ciosem. Mircea padł na deski, a walka przeniosła się do parteru. Chociaż obaj zawodnicy dobrze prezentowali się w tej płaszczyźnie, to Szymański był w stanie przejąć inicjatywę. O wszystkim zadecyduje ostatnia część tej walki!

Początek tej walki nie potoczył się po myśli Szymańskiego. Polak został trafiony kolanem w głowę i zachwiał się na nogach. Mircea nie skończył rywala, ale po chwili przeniósł pojedynek do parteru, gdzie dominował do końca pierwszej rundy.

Do klatki na PGE Narodowym wchodzą kolejni zawodnicy! Teraz zobaczymy starcie Roman Szymański - Valeriu Mircea! 

Bez niespodzianki! Daniel Rutkowski wygrał jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28).

W ostatniej rundzie Soldajew bardziej ryzykował, ale Rutkowski ponownie obalił przeciwnika. Żaden z zawodników nie był w stanie zakończyć pojedynku przed czasem, ale sędziowie punktowi raczej nie będą mieli trudnego zadania, by wyłonić triumfatora walki. 

Rutkowski dominuje w klatce! W drugiej odsłonie rywalizacji pochodzący z Radomia zawodnik obalił oponenta. Sędziowie punktowi na pewno zwrócili na to uwagę.

W pierwszej rundzie Rutkowski cały czas wywierał presję na rywalu. Soldajew miał problem, by znaleźć odpowiedź na dobrą postawę przeciwnika.

Adam Soldajew kontra Daniel Rutkowski! Czas na kolejną walkę na gali KSW Colosseum 2!

Leo Brichta górą! Czech wygrał niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 28-29)!

W ostatniej części pojedynku Brichta wywierał presję na przeciwniku. Kazieczko po jednym z otrzymanych ciosów prawie padł na deski, ale czeski zawodnik nie potrafił zakończyć walki! O tym, kto wygrał o starcie, zadecydują sędziowie punktowi.

To prawdziwa szermierka na pięści! Brichta był w stanie zachwiać rywala, ale Kazieczko ustał na nogach. Już za chwilę zaczynamy ostatnią rundę tego starcia. 

Pierwsza runda tego pojedynku była wyrównana. Obaj zawodnicy wyprowadzili kilka mocnych ciosów, ale nie podejmowali zbyt dużego ryzyka. Czekamy na podkręcenie tempa w kolejnej odsłonie. 

Zaczynamy kolejną walkę! Teraz do klatki na PGE Narodowym wejdą Maziej Kazieczko oraz Leo Brichta!

KONIEC! NIESAMOWITA WALKA! Patryk Tołkaczewski sprowadził rywala do parteru i zaczął zasypywać przeciwnika mocnymi ciosami. Mimo to Krzysztof Głowacki, leżąc na macie, był w stanie trafić oponenta w szczękę. Tołkaczewski padł bez przytomności! Głowacki wygrał przez nokaut! 

Czas na walkę debiutantów w MMA! Krzysztof Głowacki kontra Patryk Tołkaczewski! Nie mrugajcie! 

Mariusz Joniak wygrał większościową decyzją sędziów (29-28, 29-27, 28-28)!

Joniak już na początku ostatniej odsłony pojedynku obalił oponenta. Było widać, że po ponad dziesięciu minutach walki Romanowski był bardzo zmęczony, dzięki czemu jego rywal praktycznie przez cały czas stawiał warunki w klatce. Żaden zawodnik jednak nie był w stanie zakończyć rywalizacji przed czasem. Czekamy na decyzję sędziów.

Na starcie drugiej części walki w klatce dominował Romanowski. Joniak otrzymał kilka celnych kopnięć na tułów, przez co musiał ratować się sprowadzeniem rywalizacji do parteru. Chociaż Romanowski przez chwilę lepiej prezentował się w tej płaszczyźnie, to pod koniec rundy prawie został poddany.

Żaden z zawodników nie chciał za dużo ryzykować w pierwszej rundzie tego pojedynku. Mariusz Joniak kilka razy trafił rywala kopnięciami, ale Romanowski odpowiadał mocnymi ciosami, które przechodziły przez gardę jego oponenta.

Sebastian Romanowski już w klatce! Czekamy na Mariusza Joniaka! 

Witamy w relacji na żywo z gali KSW Colosseum 2!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie