Węgier triumfatorem Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Węgier Marton Dina wygrał 61. Małopolski Wyścig Górski.

Węgier Marton Dina wygrał 61. Małopolski Wyścig Górski. O sukcesie kolarza grupy ATT Investments przesądziło wygranie 3. etapu z metą na Przełęczy Przehyba. Najlepszy z Polaków Marcin Budziński finiszował jako jako trzeci, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dina już podczas czwartkowego prologu, jazdy indywidualnej na czas w krakowskich Bielanach, zasygnalizował dobrą formę uzyskując najlepszy czas. Do niedzielnego etapu, którego ostatnie 11 kilometrów prowadziło pod górę na Przełęcz Przehyba (1 150 m n.p.m.), przystąpił z 34-sekundową stratą do lidera, Czecha Tomasa Jakoubka. Węgier z nawiązką odrobił tę stratę.

Drugi na mecie zameldował się Hiszpan Ivan Moreno, a trzeci był kolarz grupy Mazowsze Serce Polski - Budziński i dzięki temu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Czecha Adama Toupalika, który na Przehybę wspiął się jako piąty.

Trudów ostatniego etapu nie wytrzymał Maciej Paterski. Doświadczony kolarz grupy Voster ATS w sobotę zajmował trzecią lokatę, a ostatecznie zakończył etap ze stratą 9 minut i 32 sekund, choć jeszcze 10 kilometrów przed metą wygrał górską premię na Gaboniu.