Słoweniec triumfatorem kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów

Słoweniec Gal Glivar wygrał kolarski Orlen Wyścig Narodów. Zwycięstwo zapewnił sobie na ostatnim etapie, z Sanoka do Arłamowa, na którym zajął drugie miejsce. Najszybciej z dziewięcioosobowej czołówki finiszował Portugalczyk Antonio Morgado.

Dotychczasowy lider, Duńczyk Nikolaj Mengel dojechał do mety dopiero na 46. pozycji, ze stratą ponad dwóch minut.

W klasyfikacji generalnej Glivar wyprzedził o 16 sekund Włocha Davide Piganzolego oraz o 26 Niemca Hannesa Wilkscha. Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Mateusz Gajdulewicz z reprezentacji - na 41. miejscu ze stratą 12.36.

W pięcioetapowym wyścigu, którego trasa prowadziła przez Węgry i Słowację do Polski, startowały 22 narodowe reprezentacje zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy polskie ekipy.

Orlen Wyścig Narodów jest jedną z trzech największych imprez w tej kategorii wiekowej, obok Tour de l'Avenir we Francji oraz Wyścigu Pokoju w Czechach.